Єпископ Никодим взяв участь в офіційному заході з приводу візиту до Житомирщини Голови Ради Федерації Зборів Російської Федерації Валентини Матвієнко.

02.12.2011

1 грудня з офіційним візитом Житомирщину відвідала Голова Ради Федерації Зборів Російської Федерації Валентина Матвієнко. Її супроводжували Голова Верховної Ради України Володимир Литвин та парламентська делегація Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації. У складі делегації – Надзвичайний та Повноважений Посол Російської Федерації в Україні, Спеціальний Представник Президента Російської Федерації з розвитку торговельно-економічних відносин в Україні Михайло Зурабов.

Високі гості зустрілися з головою Житомирської облдержадміністрації Сергієм Рижуком та головою обласної ради Йосипом Запаловським. Під час зустрічі обговорили стан співробітництва Житомирської області з Російською Федерацією, окреслили шляхи подальшої співпраці між державами у різних галузях. Сторони також обмінялися досвідом організації роботи представницької гілки влади.

На запрошення очільника облдержадміністрації у офіційному заході взяв участь керуючий Житомирською єпархією Преосвященнійший Никодим, єпископ Житомирський і Новоград-Волинський.

Того ж дня у Житомирі гості та представники обласної влади відвідали Музей космонавтики ім. С. П. Корольова Житомирської обласної ради та поклали квіти до підніжжя пам’ятника головному конструктору космічних ракет.

Прес-служба Житомирської єпархії УПЦ

Валентина Матвієнко відвідала батьківщину видатної української поетеси Лесі Українки – м. Новоград-Волинський.

1 грудня батьківщину видатної української поетеси Лесі Українки – м. Новоград-Волинський з офіційним візитом відвідала Голова Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації Валентина Іванівна Матвієнко. Гостю супроводжували Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, посол Російської Федерації в Україні М. Зурабов, голова обласної державної адміністрації – С. Рижук, голова обласної ради – Й. Запаловський.Валентина Матвієнко відвідала батьківщину видатної української поетеси Лесі Українки – м. Новоград-Волинський

У Новограді-Волинському високих гостей радо зустріли у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки міський голова - Володимир Загривий, голова районної ради - Франц Весельський, голова районної держадміністрації - Сергій Лавренюк.

Члени російської делегації поклали квіти до погруддя видатної поетеси та відвідали літературно-меморіальний музей Лесі Українки, де екскурсію для них провела його завідувачка заслужений працівник культури України Віра Римська.

У приміщенні Новоград-Волинського медичного коледжу делегацію привітали представники творчої інтелігенції, депутати міської та районної рад, викладачі та студенти коледжу на чолі з директором О. Солодовник. Від Житомирської єпархії Української Православної Церкви на зустріч були запрошені благочинний Новоград-Волинського округу протоієрей Стефан Маркевич та архієрейський намісник Свято-Троїцького кафедрального собору м. Новограда-Волинського протоієрей Валентин Мороз.Валентина Матвієнко відвідала батьківщину видатної української поетеси Лесі Українки – м. Новоград-Волинський

Під час зустрічі Валентина Іванівна Матвієнко дуже тепло відгукувалася про свою маленьку батьківщину і наголошувала на тому, що два братські народи просто приречені жити у дружбі та тісному співробітництві між собою, попри державні кордони між ними.

Наприкінці зустрічі В. Матвієнко відповіла на питання присутніх. Зокрема, під час відповідей, голова Ради Федерації Федеральних Зборів пообіцяла голові Новоград-Волинської ради ветеранів К. Малову сприяння у видавництві і розповсюджені у Росії книжки місцевого ветерана війни О. А. Пашкевича «Корни остаються в земле» та сприянню співпраці ветеранів-фронтовиків Росії та України. Валентина Матвієнко відвідала батьківщину видатної української поетеси Лесі Українки – м. Новоград-Волинський

Після відвідання Новограда-Волинського Матвієнко В.І на запрошення Литвина В.М. побувала на малій батьківщині спікера - селі Слободі Романівській Новоград-Волинського району.

Прес-служба Свято-Троїцького кафедрального собору м. Новограда-Волинського