22.02.2012
Ієрейська хіротонія у Спасо-Преображенському соборі.

29 січня 2012 року, в неділю про блудного сина, в день собору вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого, Преосвященнійший Никодим, єпископ Житомирський і Новоград-Волинський звершив Божественну літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Житомира. Напередодні архіпастир відслужив всенічне бдіння.

Під час Літургії владика Никодим рукоположив диякона Алексія Витєгова, випускника Київської духовної семінарії, в ієрея. Під час звершення Таїнства правлячий архієрей вручив новопоставленому священику атрибути його служіння – єпітрахіль, пояс, фелонь, наперсний хрест і Служебник.
Ієрейська хіротонія у Спасо-Преображенському соборі.
Приємствинне рукоположення, що бере свій початок від Христа і апостолів, називається хіротонією – це істинне рукоположення, через яке нарочито вибрані посвящаються у вівтарі для священодії істинного Тіла Христова. Через хіротонію здійснюється Таїнство Священства. Існує три степені священства: нижча – диякон, потім – пресвітер і єпископ. При посвячені в диякона, ставленик отримує благодать лише служити, тобто допомагати при звершенні Таїнств. Ієрей отримує благодать самому звершувати більшість Таїнств.
Ієрейська хіротонія у Спасо-Преображенському соборі.
Після Євангельського читання Владика сказав проповідь на притчу про блудного сина, співставивши її із нашою сучасністю. Преосвященнійший Никодим зачитав, з благословення Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, прохання братії Свято-Успенської Почаївської лаври про збір підписів на захист православної святині.

На завершення богослужіння, з теплими архіпастирськими словами, єпископ Никодим вручив ставленику богослужбову просфору і привітав клірика Спасо-Преображенського кафедрального собору протоієрея Григорія Рогальського з днем тезоіменитства, відзначивши його багатолітню благоговійну службу у головному храмі єпархії.

Прес-служба Житомирської єпархії УПЦ
Ієрейська хіротонія у Спасо-Преображенському соборі.Ієрейська хіротонія у Спасо-Преображенському соборі.Ієрейська хіротонія у Спасо-Преображенському соборі.Ієрейська хіротонія у Спасо-Преображенському соборі.Ієрейська хіротонія у Спасо-Преображенському соборі.Ієрейська хіротонія у Спасо-Преображенському соборі.