Із приходом весни продовжилося будівництво нового храму в селі Великій П’ятигірці.

10.04.2015

Навесні знову закипіла робота на будівельному майданчику в селі Великій П’ятигірці, де зводиться новий Свято-Хрестовоздвиженський храм. Розпочався ще один етап в історії його створення.

Давня мрія мешканців Великої П’ятигірки про новий дерев’яний храм у селі поступово здійснюється, набуває обрисів і стає реальністю. Люди пам’ятають кожний день, який наближав цю очікувану подію. Наприкінці літа минулого року Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, звершив чин освячення заснування храму та встановлення Хреста. Із хвилюванням віруючі спостерігали, як закладали наріжний камінь на місці забудови майбутньої церкви. З благоговінням слухали слова, що линули у височінь: «Починається справа ця в ім’я Отця, Сина і Святого Духа на честь же і пам’ять Воздвиження Хреста Животворящого…»

І ось у Великій П’ятигірці проходять будівельні роботи, які, зазначає настоятель Свято-Хрестовоздвиженськї церкви протоієрей Олександр Худяков, було б неможливо провести без допомоги парафіян, котрі є постійними жертводавцями. З Божою допомогою крок за кроком храм поступово споруджується.

Особливі слова подяки, говорить священик, головному меценату – Андрію Огороднійчуку: «Наш благодійник обіцяв поставити зруб – і почав цю справу. Вже встановили три вінці колод. Днями робота продовжиться».

Будівництво храму – велика подія в історії села, яка починається з ХІV-го століття, і у житті його мешканців. Адже далеко не кожному випадає радість ставити храм. Святиню зводять усім миром, і люди намагаються вкласти в її спорудження часточку власної праці. Войстину кажуть: спільно будуючи церкву, кожний зводить храм своєї душі.

Протоієрей Олександр Худяков щиро дякує за молитовну та матеріальну підтримку тим, хто залучився до будівництва Божого дому.

Нехай Господь допомагає всім у цій нелегкій, але великій справі!

Прес-служба Бердичівського благочиння.