Липневі збори духовенства Бердичівського благочиння

19.07.2015

Чотирнадцятого липня духовенство Бердичівського благочиння зустрілося на чергових зборах, які очолив благочинний округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков.

Зібрання розпочалося з обговорення питань, котрі розглянув на останньому засіданні єпархіальної ради Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський. Зокрема, Владика повідомив про святкування в столиці України величної події – 1000-річчя з часу Успіння Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира. Наприкінці місяця, 27-28-го липня, в Києві відбудуться загальноцерковні і державні урочистості. Сім найбільш шанованих чудотворних ікон Божої Матері, які зберігаються в Україні, будуть привезені до столиці, щоб люди могли вклонитися святиням. Першого дня планується звершення святкового молебню на Володимирській гірці, який очолить Митрополит Онуфрій у співслужінні єпископату, чернецтва та священства Української Православної Церкви. Після Богослужіння всі пройдуть Хресним ходом до Святої Успенської Києво-Печерської Лаври, несучи чудотворні «Касперівську», «Святогірську», «Почаївську», «Охтирську», «Зимненську», «Піщанську» і «Призри на смирення» ікони Божої Матері. В обителі відбудеться святкове Всенічне бдіння. Двадцять восьмого липня, в день Хрещення Київської Русі та пам’яті Святого Рівноапостольного князя Володимира, у Києво-Печерскій Лаврі розпочнеться Божественна Літургія, її очолить Предстоятель УПЦ у співслужінні єпископату та духовенства, а також ієрархів Помісних Православних Церков. На святкове Богослужіння будуть запрошені перші особи нашої держави. Віруючі молитимуться за мир, спокій та єдність в Україні. Потім буде звершено освячення барельєфу Святого князя Володимира на північній стіні Успенського собору Лаври.

З нагоди знаменної дати паломники всіх благочинь Житомирської єпархії здійснять духовну подорож у Київ.

Під час зборів духовенства благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков розповів присутнім про важливі події в житті єпархії та благочиння, що незабаром відбудуться в обласному центрі:

25-го серпня, в день пам’яті Небесного покровителя Житомира священномученика Павла Житомирського (Гордовського), Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, очолить Божественну Літургію у співслужінні благочинних та духовенства Житомирської єпархії у Спасо-Преображенському кафедральному соборі. Після Богослужіння буде звершено Хресний хід;

5-го вересня за багаторічною традицією пройде загальноєпархіальний Хресний хід із іконою Божої Матері «Подільська» зі спільною молитвою за мир і припинення війни в нашій державі.

Спілкуючись зі священнослужителями, голова зборів духовенства Бердичівського благочиння відповів на різні питання. Слухаючи напуття, зауваження і рекомендації, присутні зацікавлено обговорювали їх та радилися між собою.

Липневі збори духовенства Бердичівського благочиння