Мала Пасха Свято-Іоанно-Богословської громади села Скаківки

13.10.2014

Дев’ятого жовтня Свята Православна Церква вшановує пам'ять Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова. У цей день престольне свято відзначають п’ять храмів Бердичівського благочиння у селах Гальчині, Гардишівці, Обухівці, Скраглівці та Скаківці. Свято-Іоанно-Богословська парафія останнього на храмовий празник завжди чекає гостей із різних місць, яких віруючі радо зустрічають.

Жителі Скаківки пишаються тим, що їх земля є малою Батьківщиною священномученика Аркадія (Остальського), єпископа Бежецького, котрий народився в цьому селі понад 125 років тому. Його охрестили в Іоанно-Богословській церкві, де батько нашого славного земляка був священиком. За розповідями старожилів, теперішній храм Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова побудований на початку 20-го століття, а в часи радянської влади з нього зняли куполи, скинули 13 дзвонів та пограбували іконостас. І тільки у 90-х роках мешканці Скаківки провели ремонт, і сільську церкву освятили.

Кожен житель знає ті труднощі, що випали на долю їх храму. Але вже багато разів історія підтверджувала, що це місце захищає сам Господь і його вірний Апостол – Іоанн Богослов.

У день престольного свята Божественну Літургію звершив настоятель храму Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова с. Скаківки ієрей Євген Дзядух, йому співслужили настоятель Благовіщенської церкви с. Салівки Кременчуцької єпархії протоієрей Афанасій Дзядух (батько священика), колишній настоятель Скаківського храму, нині настоятель Свято-Димитрівської церкви с. Красносілки Чуднівського благочиння ієрей Миколай Денькович та настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої Пֹ’ятигірки ієрей Олександр Худяков.

«Апостоле, Христом Богом улюблений, поспіши визволити людей безпомічних, бо приймає тебе Той, Кому припадав ти до грудей. Моли Його, Богослове, щоби розвіяв темряву народів, і проси для нас миру і великої милости…» – такими словами Свята Православна Церква прославляє великого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова. Все його життя, всі писання були пройняті полум’яною любов'ю: «Ми пізнали й увірували в ту любов, що Бог її має до нас. Бог є Любов, і хто перебуває в любові, перебуває той у Бозі, і в нім Бог перебуває… » Слова великого проповідника звернені до всіх нас, вони звучали в задушевній проповіді настоятеля Свято-Іоанно-Богословського храму с. Скаківки ієрея Євгена Дзядуха: «Любов Божа до нас з'явилася тим, що Бог Сина Свого Єдинонародженого послав у світ, щоби ми через Нього жили. Не в тому любов, що ми полюбили Бога, а що Він полюбив нас, і послав Свого Сина вблаганням за наші гріхи. Улюблені, коли Бог полюбив нас отак, то повинні любити і ми один одного!»

У день престольного свята до храму прийшли старожили Скаківки, молодь, діти і мешканці інших сіл. Хтось ще в дитинстві саме тут пізнав основи православної віри, у когось у цій церкві вінчалися батьки, а потім хрестили і його самого. За минулі роки громада Свято-Іоанно-Богословського храму стала справжньою родиною, а сам Дім Божий – її домівкою.
Після звершення Хресного ходу навколо храму отець настоятель привітав усіх зі святом – Днем Небесного покровителя церкви й села – і побажав не втрачати почуття духовного єднання, жити за Божими Заповідями, в злагоді та любові.
Нехай Господь за молитвами Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова оберігає нас та подає мир і велику милість!

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Мала Пасха Свято-Іоанно-Богословської громади села Скаківки