Митрополит никодим взяв участь у святковому богослужінні з нагоди прославлення у лику святих священномученика Михаїла Под’єльського

24.11.2021

23 листопада 2021 року, у вівторок 23-ї седмиці після П'ятидесятниці, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим відвідав Бориспільську єпархію УПЦ, де взяв участь у святковій літургії з нагоди прославлення у лику святих священномученика Михаїла Под’єльського, пресвітера Зазимського.

Богослужіння у співслужінні Собору єпископів та духовенства очолив Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Київський і всієї України Блаженніший Онуфрій.

17 серпня 2021 року Священний Синод благословив місцеве шанування в межах Бориспільської єпархії священномученика Михаїла Под’єльського та встановив день його пам’яті 27 листопада за новим стилем.

Священномученик Михаїл Под’єльський народився 21 травня 1878 року в м. Ніжин Чернігівської губернії в сім’ї диякона. Спочатку проходив служіння в Чернігівській єпархії дияконом. В 1925 р. був посвячений в сан ієрея і направлений в Прилуцьке благочиння. В 1930 р. вперше затриманий Прилуцьким НКВС. Після звільнення змушений перевестись в с. Зазим’я Броварського району. Попри тиск місцевої радянської влади на новому місці служіння активно продовжував виконувати свої пастирські обов’язки, відмовлявся закривати церкву, здійснював для місцевих мешканців церковні обряди і таїнства. 19 листопада 1937 р. було виписано ордер на арешт о. М. Под’єльського по звинуваченню у «антирадянській агітації». Згідно з протоколами, на допиті о. Михаїл тримався спокійно, заперечуючи всі висунуті обвинувачення. Трійка при Київському облуправлінні НКВС 20 листопада присудила до розстрілу з конфіскацією майна. 27 листопада 1937 року рівно о 24.00 вирок привели у дію. Про це свідчить акт розстрілу. Тіло, як і більшість інших розстріляних, відвезли в Биківнянський ліс.