На Божественній Літургії у Свято-Георгіївському храмі м. Бердичева віруючі підносили молитви за мир

29.11.2016

З благословення правлячого архієрея, Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, у храмах Бердичівського благочиння звершуються соборні Богослужіння за мир. Двадцять дев’ятого листопада, в день пам’яті Святого Апостола і Євангелиста Матфея, благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звершив Божественну Літургію у Свято-Георгіївській церкві міста.

Сторінки історії Свято-Георгіївського храму м. Бердичева

Кожна церква, як людина, може розповісти свою історію. Храм – дім Божий, як кажуть святі отці, – це величезний дар усім нам. У 1999-му році у приміщенні одного з багатоповерхових будинків у мікрорайоні Газопровід міста Бердичева був відкритий Свято-Георгіївський храм. За словами прихожанок Галини Острінської та Алли Рихлюк, першим настоятелем став отець Вадим Уяздовський, у різні часи тут несли пастирське служіння священики: о. Леонід Воронюк, о. Геннадій та о. Ростислав. З 2003-го р. настоятелем Свято-Георгіївської церкви є протоієрей Андрій Корнющенко. Священик віддав чимало сил справі служіння Церкві. При ньому храм набув своєї краси та благоліпності. Восьмого березня 2008-го року у церкві відправили Божественну Літургію, яку очолив Високопреосвященніший Гурій, Єпископ Житомирський і Новоград-Волинський. Після Богослужіння духовенство та віруючі Хресним ходом пройшли до вулиці Білопільської, де у майбутньому побудують новий Свято-Георгіївський храм. Владика Гурій звершив освячення Хреста та землі на місці зведення церкви. Було закладено наріжний камінь у фундамент храму. У 2014-му почалося спорудження дерев’яної каплички на честь святого Іоанна Предтечі, Хрестителя Господнього. У майбутньому, коли побудують новий храм, у ній планують влаштувати хрестильню.

Прихожани церкви люблять і поважають свого настоятеля, протоієрея Андрія Корнющенка. За словами незмінного старости Раїси Аністратової, «батюшка Андрій та матушка Валентина – завжди на чолі всіх благих починань, їх молитвами тастараннями храм постійно впорядковується і прикрашається».

Мир державі нашій Україні, Церкві Твоїй і вірним чадам її подай…

Наприкінці листопада, в один із днів Різдвяного посту, благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звершив Божественну Літургію у Свято-Георгіївському храмі м. Бердичева, йому співслужили настоятель церкви протоієрей Андрій Корнющенко та клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякон Віталій Кльон.

Омивав душу своєю чистотою і красою спів церковного кліросу (регент – матушка Валентина Корнющенко): «Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя і Бога нашого…» «Святий Матфей був апостолом із 12-ти найближчих до Господа, – слухали парафіяни проповідь отця благочинного. – Колись він служив митарем, тобто збирачем податків у казну Риму. Почувши голос Христа: «Іди за Мною», залишив цю справу і пішов за Спасителем... На питання фарисеїв до учнів Ісуса: чому Учитель їсть і п’є з митарями та грішниками? – Христос сказав їм: «Не здорові потребують лікаря, а недужі, підіть та навчіться, що означає: милости хочу, а не жертви... Я прийшов прикликати не праведни¬ків, але грішників до покаяння». Господь прийшов, щоб спасти занепалих, кожному дав хрест, який маємо смиренно нести, як належить християнам… Піст і молитва – два крила для очищення душі. Нам потрібно гідно пройти

Різдвяний піст, досягти духовної висоти. Нехай милість і благодать Господня покриють усіх нас…»

За Божественною Літургією люди уклінно молилися до Господа: «Мир державі нашій Україні, Церкві Твоїй і вірним чадам її подай…»

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков тепло подякував настоятелю храму та парафіянам за спільну молитву і закликав каятися та причащатися Святих Тайн Христових – невичерпного джерела благодаті Божої – і творити благі справи. Протоієрей Андрій Корнющенко у свою чергу звернувся до отця благочинного зі словами сердечної подяки за пастирську підтримку й духовну опіку та побажав пастві: «Нехай Господь укріпить нас у вірі, терпінні і смиренні. Несіть любов один до одного». Батюшка привітав із днем народження двох маленьких хлопчикв: 3-річного Матвія Куземчика і 4-річного Матвія Козловського.

Вибори нової парафіяльної ради

Після Богослужіння благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков провів звітно-виборні парафіяльні збори. Було обрано нову церковну раду, яку очолює настоятель храму – протоієрей Андрій Корнющенко. Раїса Петрівна Аністратова є старостою з перших днів існування церкви, віруючі одностайно залишили її помічником настоятеля. Скарбником стала Алла Михайлівна Рихлюк, до ревізійної комісії увійшли Анна Станіславівна Вовченко (голова) та Галина Андріївна Окрушко й Ірина Миколаївна Давиденко. Священики побажали православній громаді зміцнювати віру батьків, жити у любові та взаєморозумінні і достойно пройти шляхом посту до великої Різдвяної радості.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

На Божественній Літургії у Свято-Георгіївському храмі м. Бердичева  віруючі підносили молитви за мир