На великому зібранні у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева віруючі Української Православної Церкви одностайно засудили війну Росії проти України, ворожі для українців дії патріарха Кирила та наголосили на подальшій допомозі воїнам-оборонцям

20.04.2022

Двадцятого квітня, у Велику середу Страсної седмиці, віруючі Української Православної Церкви міста Бердичева зустрілися, щоб обмінятися думками під час відвертої та відкритої розмови про важливі і наболілі питання сьогодення. На великому зібранні духовенство та парафіяни храмів одностайно засудили війну Росії проти України, ворожі для українців дії патріарха Кирила і наголосили на подальшій допомозі воїнам Збройних Сил України, захисникам територіальної оборони, вимушеним переселенцям та всім нужденним.

Збори розпочалися зі спільної молитви. Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій Бойков запросив священство і паству – єдину духовну родину – до спілкування: «У дні Страсної седмиці ми маємо підготувати свої душі до зустрічі світлого свята Воскресіння Христового з чистими думками і серцем, у взаєморозумінні та єдності, підтримуючи одне одного, допомагаючи нашим воїнам – українським захисникам, котрі боронять рідну землю від ворогів, щоб ми могли жити у вільній і мирній країні. Українська Православна Церква завжди була, є і буде зі своїм народом. Ми засуджуємо збройну агресію Росії проти України. Наша позиція незмінна: ми вимагаємо припинення війни – кривавої навали на нашу землю, яка несе біль, руйнування та горе. Молимося за українських воїнів, захисників нашого народу і постійно підтримуємо їх, надсилаючи гуманітарну допомогу» .

Відверту та чесну розмову продовжили священники, підкресливши, що Церква – зі своєю паствою і в радощах, і в бідах та розділяє весь тягар війни, і покликання справжнього християнина – бути патріотом... До діалогу приєдналися парафіяни, поділившись своїми думками та почуттями.

Анна: «Ми відмовляємося від такого патріарха, як Кирил, котрий підтримує страшну війну, яка забрала тисячі життів і стерла з лиця землі цілі міста».

Валентина: «Мій син – кадровий військовий. Був важко поранений. Дякуючи молитовній підтримці та духовній опіці нашого священства він зміг подолати недугу і знову в строю. Ми маємо бути єдиними, підносити палкі молитви за мир в Україні та кожним своїм кроком, усіма діями наближати Перемогу».

Анастасія: «У моїй родині зараз воюють із ворогами нашої землі тато, чоловік і брат. Ми всі прагнемо зупинити війну, прагнемо миру… Молімось, і Господь захистить нас..»

Лариса: «Свята Церква закликає нас жити в мирі, любити Бога та ближніх…»

Єдиним серцем і єдиними устами духовенство та віруючі висловили свою позицію: рішучо засудили російське вторгнення в Україну, духовний злочин очільника РПЦ, який своїм благословенням підтримав війну і кровопролиття, та закликали до подальшої і постійної підтримки ЗСУ і всіх, хто боронить нашу країну, нашу свободу, забезпечуючи мирне й спокійне життя.

Прес-служба Бердичівського благочиння.