На вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця

11.11.2014

Світлої осінньої пори, напередодні вшанування пам'яті преподобного Нестора Літописця, небесного покровителя учнів, студентів і викладачів духовних шкіл, а також усіх, чиє життя так чи інакше пов'язане з «літописанням», до Маркушівської школи завітали численні гості – учасники районного фестивалю духовної музики «Душі криниця». Біля каплиці Преподобного Нестора на території навчального закладу настоятель Свято-Михайлівського храму ієромонах Мануїл (Бицик) звершив молебень.

У кожної школи є своє обличчя, свої неповторні особливості. Маркушівська стала для багатьох поколінь учнів добрим, гостинним і затишним домом, куди завжди хочеться повернутися… У цій дивовижній країні дитячих мрій є місця, котрі не забуваються: Центр духовності, пам’ятник Шкільному Дзвонику, музей Учителя, галявина Казок, сад Дружби, фонтан Добра, галерея Особистостей і каплиця преподобного Нестора Літописця, освячена у жовтні 2010-го року. Вона розташована на тому місці, де колись знаходилась стара церква, побудована в 1901-му. Її закрили після Великої Вітчизняної війни, а будівлю розібрали у 80-х роках. Юні маркушівці називають каплицю Храмом Совісті, куди з благоговінням приходять діти та вчителі, аби звернути свої молитви до Бога.

Протягом десяти років школу очолює справжній майстер своєї справи, мудрий керівник і талановитий педагог – Людмила Михальченко. В основі роботи закладу – ідеї українознавства та етнопедагогіки і цінності християнської моралі.

На початку листопада на честь преподобного Нестора Літописця відзначають Свято української писемності та мови. З цієї нагоди п’ятий рік поспіль районний фестиваль духовних піснеспівів «Душі криниця» збирає в Маркушівській школі шанувальників духовних піснеспівів. Восени 2014-го участь у ньому взяли творчі колективи всіх навчальних закладів Бердичівщини. Актова зала розквітла українськими вишиванками та яскравими віночками зі стрічками-райдугами. І лунали пісні, сповнені любові до рідної землі, своєї мови, народних традицій і до всієї матінки України – пісні, пронизані добром і вірою… І були хвилини неповторного спілкування з незабутніми творами: одухотворені обличчя сяяли щирими почуттями, розливалися хвилюючі серце мелодії. Маленьких учнів-початківців, старшокласників та їх наставників об’єднала любов до духовних піснеспівів.

Настоятель Свято-Михайлівського храму ієромонах Мануїл (Бицик) подякував учасникам фестивалю «Душі криниця» за творчість і подаровану духовну радість: «У такий складний для нашої країни час потрібно об’єднуватися, звертатися до духовних витоків. У дні випробувань усім нам необхідно замислитися про вічне, про душевне спасіння… Цей фестиваль надихає на роздуми про історію нашої держави. Преподобний Нестор Літописець своїми творами закликає замислитися над тим, що християнська віра не має кордонів, а має необмежений простір. Його «Повість минулих літ» – це визначна пам’ятка писемності, високохудожня поетична книга і перша найдавніша історія нашої держави. Вона сповнена глибоких патріотичних почуттів, які ураїнський народ проніс через тисячоліття. Згадуючи Хрещення Київської Русі Святим рівноапостольним князем Володимиром Великим, ми повинні пам’ятати про особливе значення цієї найважливішої події, відчуваючи свою причетність до нашої історії, до славних традицій наших предків…

Преподобний Нестор, носій високої духовності, зумів осягнути всю історію Київської Русі того часу, він прагнув сіяти добро у серцях людських і закликав нащадків пам’ятати й шанувати минуле, щоби творити майбутнє».

Щороку фестиваль духовної музики відкриває нові таланти, щороку звучать пісні та мелодії, які дарують надію і збагачують душу. І завжди гостей радо зустрічає Маркушівська школа. Проходить час, змінюються її учні, але залишається атмосфера доброти, сімейного затишку і духовності… Знову та знову звучать, звернені до нас прості повчання Великого Літописця: «Якщо старанно пошукаєш у книгах мудрості, то придбаєш велику користь для своєї душі. Бо той, хто читає книги, розмовляє з Богом або святими мужами».

Прес-служба Бердичівського благочиння

На вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця