«Не будемо обмежувати нашої старанності лише слуханням, але станемо виконувати сказане на ділі»

10.06.2012

Хресний хід центральними вулицями села Білилівка, що на Ружинщині, здійснили священики благочинного округу на чолі з настоятелем Свято-Троїцького храму протоієреєм Михаїлом Маркевичем, а також парафіяни і місцеві гімназисти 8 червня 2012 року.

З Хрестом, хоругвами, Євангелієм та іконою Святої Трійці, звертаючись до Господа Бога з молитвою, славлячи Його молитовними піснеспівами, вони пройшли від Свято-Троїцького храму до Поклонного хреста, що на околиці села.

Після молебню коло Хреста о. Михаїл розповів богомольцям про значення Хресного ходу. Він наголосив, що ми часто звертаємось до Бога з проханнями, але, на жаль, рідко дякуємо Йому за усе, що він нам подає. Приміром, коли ми просимо гарного врожаю, то і сонце, і дощ подає саме Всевишній, а тому маємо дякувати Йому за все. Настоятель храму також відзначив, що у Ході взяли участь більше півсотні учнів, які зараз відпочивають у денному таборі «Веселка», та їх вчителі. І це дуже відрадно, адже таким чином діти долучаються до духовного християнського життя.

Ієромонах Максим (Осаволюк) пояснив учням, що таким чином вони взяли участь у спільній молитві до Всевишнього за своє село, за власну родину, за себе. А дитяча молитва, зауважив він, дуже сильна, адже вона щира.

Варто зауважити, що долучаючись до Хресного ходу, ми таким чином свідчимо свою єдність з Іісусом Христом, який долав Свою дорогу, ніс Свій Хрест на Голгофу, терпів муки заради нашого спасіння. Хресна дорога – це й дорога нашого життя, і, долаючи ті труднощі, які нас можуть спіткати на ній, маємо пам’ятати, що ми не самі, – а з Господом нашим Іісусом Христом.

На превеликий жаль, мало прихожан узяли цього дня участь у ході. Можливо, тому що п’ятниця – робочий день, а можливо тому, що в кожного знайшлись справи по господарству. Та, як сказав святитель Іоанн Златоуст у одній із своїх «Бесід», «не будемо обмежувати нашої старанності лише слуханням, але станемо виконувати сказане на ділі».

Прес-служба Ружинського округу.