Несправедливе обвинувачення в сторону УПЦ! Поліція встановила, хто спровокував «релігійний» скандал у Житомирі!

25.01.2016

22 січня 2016 року, навпроти Житомирського залізничного вокзалу був вчинений акт вандалізму, зрізано Хрест котрий знаходився на території і був встановлений представниками УПЦ КП. Про це першим на своїй сторінці у Facebook повідомив депутат міської ради від ВО "Свобода" Віктор Брокарєв:

«Поки місто Житомир святкувало День Соборності та створювало ланцюг єднання підлі "москалі" (УПЦ МП) вірішили захопити землю під "рускій мір" та створити в місті конфліфкт між вірянами різних конфесій... Сьгодні до мене звернувся Владика Ізяслав УПЦ КП з проханням допомогти . Розповів, що священники УПЦ МП зрізали хрест , зруйнували огорожу та почали незаконне будівництво на землі Київського Патріархату і надія тільки на "Свободу".» - пише він.

Пізніше ця інформація розповсюдилась на популярних Житомирських сайтах.

Усі недоказані і необгрунтовані звинувачення Віктор Брокарєв та очільник Житомирської єпархії КП прямо адресували на духовенство Житомирської єпархії УПЦ.

Уже 24 січня правоохоронцями було встановлено особу, яка вчинила вище згадане. Як свідчить прес-служба поліції це чоловік, котрий не належить до жодної з релігійних конфесій. Свої дії пояснює ненадійним укріпленням споруди і піклуванням про безпеку власну та перехожих. Усі обставини з’ясовуються у рамках кримінального провадження, відкритого за фактом хуліганства.

Увечері 22 січня до Житомирського відділу поліції надійшло повідомлення про вандалізм на місці майбутнього будівництва храму на майдані Привокзальному у м. Житомирі.

На місце події виїжджала слідчо-оперативна група, працівники якої з’ясували, що невідомим було зрізано дерев’яний хрест, установлений представниками однієї з церков.

Відповідні відомості було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України.

У результаті вжитих заходів поліцейські встановили особу, причетну до вказаних протиправних дій, - 34-річного жителя Житомирського району. Було з’ясовано, що чоловік з дозволу органів місцевого самоврядування установив поблизу майбутнього будівництва святині намет для здійснення агітації Слова Божого. Поліції він пояснив, що вдався до демонтажу дерев’яного хреста, оскільки вважав його укріплення ненадійним і остерігався падіння споруди.

Усі мотиви з’ясовуються у ході подальшого розслідування кримінального провадження.

Отже, як вияснилось, подібні звинувачення у сторону Житомирської єпархії УПЦ є брехливі. Як сам депутат Віктор Брокарєв, так і представники КП не дочекавшись результату слідства необдумано і несправедливо звинуватили УПЦ, тим самим невперше розпаливши ворожнечу і церковний конфлікт у Житомирі. Але правда завжди є і виясняється з допомогою Божою.

Українська Православна Церква і Житомирська єпархія зокрема, ніколи не провокують на конфлікт, а лише закликають до миру та спокою, про це просимо і молимось до Бога.