Хор Свято-Миколаївського собору м. Бердичева нагороджений Дипломом лауреата І ступеня на VІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі парафіяльних колективів «Пентікостія»

22.06.2016

Протягом двох днів, 19-20-го червня, під патронатом Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира у Києві пройшов VІ Всеукраїнський фестиваль парафіяльних колективів «Пентікостія». З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, хор Свято-Миколаївського собору м. Бердичева (регент – протоієрей Віктор Сватула) взяв участь у конкурсі, звідки повернувся з Дипломом лауреата І ступеня.

Фестиваль започаткований із благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира у 2011-му році. Назву «Пентікостія» (в перекладі з грецької «П’ятидесятниця») вибрано не випадково, адже конкурс розпочинається саме в день Святої Трійці. Щорічне святкове дійство проводиться з метою ознайомлення з духовною православною музикою різних епох та композиторів, розвитку творчих зв’язків колективів і обміну досвідом хорового співу.

Дев’ятнадцятого червня у Спасо-Преображенському соборі на Теремках духівник Фонду Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) відслужив молебень для організаторів та учасників фестивалю і благословив їх на подальші труди. Цього ж дня гості відвідали Музей пам’яті Блаженнішого митрополита Володимира. Двадцятого червня, в день Святого Духа, у Спасо-Преображенському соборі було звершено особливе Богослужіння – за святковою Літургією співали вісім хорів, котрі прибули на «Пентікостію». В храмі також відбулася перша частина конкурсу, його учасники представили по чотири твори: духовні православні – українських композиторів (класиків та сучасників), богослужбовий піснеспів обіходного розспіву Пасхально-Троїчного періоду і твори за вибором.

У складі журі – заслужений діяч мистецтв України, хормейстер Національного академічного театру опери і балету України ім. Т. Г. Шевченка, регент хору Спасо-Преображенського собору Олександр Тарасенко, доцент кафедри хорового диригування Національної музичної академії України, заслужений артист України, член журі міжнародних конкурсів, соліст провідного вокального бренду України «ManSound» Рубен Толмачов і церковний композитор та регент хору Київської духовної академії і семінарії архімандрит Роман (Підлубняк).
Виступили 22 парафіяльних колектива з різних куточків України: Києва, Одеси, Тернополя, Луцька, Мелітополя, Донецька, Кіровограда та інших міст. Хор Свято-Миколаївського собору м. Бердичева (регент – протоієрей Віктор Сватула) підготував «Задостойник Пятидесятниці» Миколи Цололо, «Вскую мя отринул еси» Олександра Архангельського, «Хваліте Господа з небес» Максима Березовського та «Kyrie eleison» Петра Яньчака.

Фестиваль – це незабутні враження, це соборність і спілкування, спів та просвітництво, це радість зустрічі з мистецтвом і творче зростання. «Пентікостія» – духовна подія, яка залишиться в серцях учасників і слухачів на багато-багато років…

Ввечері на Соборній площі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври зібралися гості та лауреати фестивалю-конкурсу. Тут пройшли гала-концерт і церемонія нагородження переможців. Звернувшись до присутніх, Митрополит Олександр зазначив, що «Дух Святий, Котрий зійшов на апостолів і учнів Господніх, прийшов, аби наповнити все Животворчою силою Божою, Дух Святий наділяє людину дарами, одним з яких є спів». Під час відкриття гала-концерту Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ Єпископ Ірпінський Климент передав організаторам і учасникам конкурсу вітання та благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Слухаючи кращі парафіяльні колективи України, глядачі тамували подих, насолоджуючись їх майстерністю. І кожний виступ – політ душі, крила якій дарують прекрасна музика та натхненний спів.

У гала-концерті взяли участь чимало цікавих творчих особистостей, серед яких – народна артистка та Герой України Ніна Матвієнко.

Гран-прі фестивалю отримав Молодіжний хор «Надія» кафедрального собору Святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері Софії м. Тернополя. Хор Свято-Миколаївського собору м. Бердичева був нагороджений Дипломом лауреата І ступеня. Крім відзнак всім учасникам конкурсу вручили сувеніри від Фонду пам’яті.

Прес-служба Бердичівського благочиння.