Освячення нового поклінного хреста в с.Підгороднє

04.05.2016

Велика П'ятниця – день розп'яття нашого Спасителя і Господа Ісуса Христа. В цей день на кладовищі с. Підгороднє пройшло освячення нового поклінного Хреста.

Місцева церковна громада, яка тільки почала шлях свого становлення, зібрала кошти і виготовила новий поклонний Хрест, замінивши ним старий, занедбаний. Хрест був встановлений на новому місці, посередині більш широкого кладовища.

У селі Підгороднє кладовище було влаштовано ще в 70-их роках. З приходом нового ставлення до віри в 1990 році селяни встановили на ньому великий поклінний Хрест, який був освячений разом з усім кладовищем настоятелем Свято-Троїцької церкви м. Бердичева протоієреєм Михаїлом Гоюком, парафіянами якого здавна вважали себе Підгороднівці. Минав час, і територія кладовища збільшилася більше двох разів. Своє останнє пристановище тут знаходять не тільки місцеві селяни, але і багато міських жителів вибирають це місце поховання своїх родичів. Колишній поклінний Хрест залишився стояти в стороні,бо вже і не відповідав він від старості пристойним поняттями святині.

Селяни добилися розширення території кладовища, виготовили нову кам'яну фасадну огорожу. Церковна громада взяла на себе турботи про благоустрій нового поклінного Хреста. Були заготовлені необхідні дубові пиломатеріали, з яких складено Хрест. Залито міцну основу, зроблене з металу і каменю, яке буде запорукою його надійності і довговічності. Надалі громадою планується провести благоустрій навколо Хреста. Але... попереду Великдень, а за нею — і поминання покійних, тому і всі старання громади були направлені, щоб встановити поклонний Хрест до Великодня.

І ось після покладеної служби Страсних Годин у Свято-Троїцької церкви парафіяни прибули на кладовище с. Підгороднє. Туди ж був доставлений працівниками новий Хрест і благополучно встановлений в підготовлене місце. Настоятель Свято-Троїцької церкви протоієрей Михаїл Гоюк освятив нововстановлений Хрест, багато селян підспівували клірикам церковного хору.

Так у цей святий день розп'яття Спасителя в с. Підгороднє був поставлений і освячено Хрест – символ нового життя у Христі, під покровом якого будуть спочивати й очікувати прийдешнього воскресіння всі «у вірі воскресіння і життя вічного скончавшиися» православні християни.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Освячення нового поклінного хреста в с.Підгороднє