Освячення приміщень у Бердичівській виправній колонії (№ 70)

14.11.2015

Тринадцятого листопада, в п'ятницю Седмиці 24-ої після П'ятидесятниці, на прохання керівного складу та засуджених Бердичівської ВК (№ 70) настоятель Святого Василія Великого домового храму на території установи протоієрей Зіновій Ромах (голова пенітенціарного єпархіального відділу) та ієрей Геннадій Сагайдак звершили освячення різних приміщень виправної колонії.

Бердичівська ВК (№ 70) – установа максимального рівня безпеки, сюди потрапляють люди, які вчинили особливо тяжкі злочини і відбувають покарання протягом тривалого терміну ув'язнення. Ті, хто з різних причин опинилися в місцях позбавлення волі, потребують духовної підтримки, яка приносить терпіння та спокій і дає надію на спасіння. Декілька років поспіль священики Бердичівського благочиння приходять у виправну колонію, щоб освятити житлові й побутові приміщення та дільниці виробничої зони. Як говорить старший інспектор групи контрольно-аналітичної роботи виправної установи Катерина Чубатюк, це позитивно впливає на моральний стан персоналу і процес виправлення засуджених: «У колонії важко без віри, священик допомагає тим, що оступилися в житті, усвідомити свій гріх, повірити в себе і почати непростий шлях до виправлення. Бесіди з батюшкою сприяють переосмисленню попередніх вчинків, зміненню поведінки та внутрішнього світу засуджених».

Тринадцятого листопада, після звершення чину освячення, настоятель Святого Василія Великого домового храму протоієрей Зіновій Ромах звернувся до всіх зі словом повчання, побажавши Божої допомоги в тілесному зціленні і духовному відновленні та наверненні на путь істинну: «Терпіння вам і смирення, любові до Господа та ближніх своїх. Чим ближче буде ваше серце до Бога, чим частіше ви будете підносити щирі слова молитов, тим милостивіше стане Господь до вас…».

Священик закликав засуджених до осмислення своїх помилок та гріхів, до виправлення через покаяння і виконання Заповідей Божих, адже Господь сказав: «Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете, стукайте, і відчинять вам…»

Прес-служба Бердичівське благочиння.

Освячення приміщень у Бердичівській виправній колонії (№ 70)