Оздоровчий православний табір «Стежинка до Бога»

12.06.2012

В багатьох єпархіях здійснюються програми, які включають організацію відпочинку дітей та оздоровлення під час літніх канікул.

Оздоровчий православний табір «Стежинка до Бога»Оздоровчий православний табір «Стежинка до Бога»

Наша єпархія не є винятком. За благословінням Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, з 5 червня 2012 року розпочав свою роботу перший оздоровчий літній табір для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під назвою «Стежинка до Бога».

Табір організовано на базі санаторія у заміському терапевтичному відділені СМЗ УМВС с.Дениші. Оздоровлюються дітки за кошти зібрані під час благодійних концертів, проведених у Різдвяний період у Житомирській єпархії.

Жодна розповідь не зможе передати той духовний устрій, яким живе табір. Та все ж таки спробуємо…

Основне завдання табору не лише оздоровити дітей фізично (свіже повітря, лікувальні та профілактичні процедури, плавання в басейні, розваги, спортивні ігри, заняття за інтересами в гуртках), але й дати можливість дітям відпочити в православному колективі, де вчаться щодня допомагати один одному в скрутні хвилини, пробачати, підтримувати, радіти за інших.

Не дивлячись на те, що більшість дітей не воцерковлені, для усіх цей табір став справжньою стежинкою до Бога.

Знаходячись вже декілька днів у таборі, діти опинились в середовищі, яке є природне для кожної православної людини – читання правила вранці та ввечері, святкування Дня Ангела та дня народження, слухання бесід про життя святих людей, перегляд відеофільмів на духовно-етичну тематику. При цьому дитина не позбавлена притаманного спілкування з однолітками. Подібні форми відпочинку можна гармонійно поєднувати для духовно-морального виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Оздоровчий православний табір «Стежинка до Бога»