Паломницька поїздка на Святу Землю вірян Житомирської єпархії!

20.12.2019

З 10 по 17 грудня 2019 року, по благословінню митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима група православних Житомирської єпархії звершила паломництво на Святу Землю. Супроводжував прочан клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Житомира протоієрей Роман Цукало.

Віряни мали змогу приклонитись до відомих християнських святинь усього світу - Єрусалиму, Віфлеєму, Назарету, Кани Галілейської, Єрихону та ще багато місць, які важко навіть перелічити. Миряни побачили на власні очі та дізнались про життя Спасителя, священномучеників, відвідали храми Гроба Господнього, Благовіщення Богородиці та багато інших, мали можливість напитися води зі святих джерел, відчути благодать храму Різдва Христового, приступити до святих Таїнств, зустрічати світанки червоного сонця, милуватись співом пташок на пагорбах світлого міста.

Християнські райони, прикрашені по-різдвяному, додали святкового настрою подорожуючим. Побували і в печерному храмі 40-денного посту Христа, Лаврах Савви Освященного, приклонилися до мощів святих, пройшли тернистим шляхом Христа до Голгофи. У нічну літургію в храмі Гробу Господнього помолились і причастилися. Окунулися в водах святого Йордану, підімались на гору Вознесіння Ісуса Христа, милуючись чудовою панорамою міста, Золотими воротами. Не зважаючи на гірську місцевість, круті підйоми та спуски, все облаштовано, що дозволяє кожному наблизитись до святинь.

Кульмінацією та приємною несподіванкою для мирян стала зустріч з патріархом Ієрусалимським Феофілом III, який з теплотою та приємністю прийняв і благословив усіх.
У кожного залишились лише приємні спогади і враження від паломництва на Святу Землю.

Олена Товянських і Катерина Опрелянська.