Паломництво до Почаївських святинь здійснили прихожани Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки

22.07.2014

У субботу, 19-го липня, прихожани Свято-Хрестовоздвиженської церкви с. Великої П’ятигірки на чолі з настоятелем храму ієреєм Олександром Худяковим побували у Свято-Успенській Почаївській Лаврі. Паломництво святими місцями України стало доброю традицією для православних мешканців села.

На світанку, коли перше проміння сонця торкається Лаврських куполів святого Почаєва, найбільша православна святиня Волині зустріла паломників із мальовничого села на Бердичівщині. І перед очами віруючих постав величний архітектурний ансамбль неабиякої краси. Вразив гармонією та вишуканістю Свято-Успенський собор, де паломники схилилися перед Цільбоносною Стопою Божої Матері і Її чудотворною іконою. У печерному храмі, в кам'яному гроті, спочивають нетлінні мощі преподобних Іова та Амфілохія Почаївських. Біля великих святинь віруючі молитовно просили благословення та допомоги. Із великою увагою і зацікавленістю слухали вони змістовні розповіді екскурсоводів Лаври.

Далі паломники відвідали Свято-Духівський скит, розташований на одній із Почаївських гір. Вони мали щасливу можливість прикластися до чудотворних ікон та частинок святих мощів. Також побували на монастирському кладовищі, де помолилися біля могили Преподобного Амфілохія Почаївського – «землі Волинської преславного подвижника й обителі Почаївської достойного насельника».

Наступною зупинкою паломницької подорожі стало цілюще джерело Святої праведної Анни. Тут Господь очищає душі і тіла та наповнює світлом серця. Зі словами молитви: «Свята Праведна Анна, моли Бога за нас» – великоп’ятигірці вмилися святою водою.

Невдовзі паломники вирушили до Корецького Свято-Троїцького жіночого монастиря. Головною святинею обителі є чудотворна ікона Божої Матері «Споручниця грішних». До неї з благоговінням приклалися юні та дорослі мешканці землі Бердичівської. Заступництво і чудеса від образу відчувають усі, котрі з вірою й надією звертаються до Пресвятої Богородиці. Матір Божа любить нас, як рідних дітей, підтримує, захищає, надихає і благословляє...

Сповнені духовного піднесення і чудових вражень, ввечері паломники повернулися до Великої П’ятигірки, дякуючи Господу за можливість доторкнутися до великих православних святинь. Теплі спогади завжди будуть нагадувати про цю подорож духовними місцями. «Такі поїздки, – говорить настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки ієрей Олександр Худяков, – дають можливість із благоговінням та вдячністю помолитися біля святих мощів або чудотворних ікон, вони духовно збагачують і залишають в серці незгладимий духовний слід».

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Паломництво до Почаєва