Паломництво воскресної школи до однієї з найбільших українських святинь!

15.06.2017

10 червня 2017 року, по благословінню Високопреосвященнішого Никодима архієпископа Житомирського і Новоград–Волинського, вихованці воскресної школи Спасо-Преображенського кафедрального собору разом з духівником, вчителями та батьками здійснили паломництво до однієї з найбільших українських святинь -Почаївської Лаври.

Духівник воскресної школи, протоієрей Миколай Синюк відслужив молебен за подорожуючих, помолившись і отримавши благословення всі відправились в поломництво.

Приїхавши до святинь вихованці воскресної школи пішли на службу в Свято-Троїцький собор Почаївської Лаври, де дітки мали змогу помолитися на Божественній Літургії, а потім всі паломники відправились у Свято-Успенський храм для поклоніння до ікони Почаївської Богородиці. Окрім чудотворної ікони в Лаврі знаходяться святині: слід від правої стопи Божої Матері з джерелом цілющої води, мощі преподобних Іова і Амфілохія, печерка, де молився преподобний Іов Почаєвський.

Наступною зупинкою було відвідано монашеське кладовище, де паломники змогли приклонитися до могили преподобного Амфілохія Почаївського. Далі поломнки відвідали Свято-Духів чоловічий монастир-скит Свято – Успенської Почаївської Лаври, розташований на одній із Почаєвських гір, поблизу самої Лаври. Там знаходяться Чудотворні ікони: Божої Матері Казанська, Іверська, Федорівська і Споручниця грішних, мощі Преподобного Мефодія, колодязь, з якого можна було набрати святу воду.

Наступним пунктом зупинки була Божа гора, що у селі Великі Бережці, кажуть, що на Божій Горі являлася Богородиця і залишила слід від своєї стопи, а на місці явлення Божої Матері забив чисте джерело з цілющою водою. На одній з вершин гори є печера в якій розташована молитовня Святої Трійці, на іншій стоїть невелика дерев’яна церковця і печера поблизу з цілющою глиною.

Далі наші поломники поїхали до м.Рівне, де відвідали місцевий зоопарк. Зоопарк сьогодні — це колекція з 150 видів тварин.На території зоопарку знаходиться більше 130 видів деревних, чагарникових та трав´янистих рослин.

Останьою зупинкою паломників воскресної школи був Свято-Троєцький Корецький жіночий монастир. Головною святинею Корецького монастиря є ікона Божої Матері під назвою "Споручниця грішних", де всі присутні помолилися та приклонились до святинь .

Під час паломництва паломники почерпнули багато цікавої та нової інформації для свого духовного зростання та утвердження в вірі, всі були сповнені приємних вражень від відвідиних святих місць.

Анастасія Пінчук.

Паломництво воскресної школи до однієї з найбільших українських святинь!