15.04.2012

Пасха, Господня Пасха! Святкування у Попільні.

Постом і молитвою, щирим покаянням парафіяни селища Попільні готували себе духовно і тілесно до світлого свята Воскресіння Христового. Тому такими багатоводними потоками стікались вони до Свято-Миколаївського храму у великодну суботу ввечері, коли читались Діяння Святих Апостолів, аби розділити з ближніми ні з чим незрівнянну Пасхальну радість.

Пасха, Господня Пасха! Святкування у Попільні.

Разом з дорослими йшли до храму і діти. І цього святкового вечора благочинний Попільнянського округу, протоієрей Петро Лис, не залишив їх без гостинців, дівчатка одержали червоні хустинки, а хлопчики дитячі молитвослови. До речі, Пасхальної ночі, як і майже на кожному Богослужінні, разом з хором дорослих співав дитячий хор.

Пасха, Господня Пасха! Святкування у Попільні.

Відчуття свята і передчуття великої радості наповнювало храм. Коли батюшка об'явив, що староста Валерій Шипнівський, якого він спеціально послав до Житомира, підвозить до храму Благодатний вогонь, котрий кожного року сходить на Гробі Господньому в Ієрусалимі, переповнена церква завмерла в очікуванні великого чуда. А коли лампади занесли до храму, кожен намагався взяти часточку благодаті Божої, запаливши від них свічку.

Пасха, Господня Пасха! Святкування у Попільні.

Рівно опівночі, коли хор заспівав: "Воскресение Твое, Христе Спасе..." і над селищем розлився святковий передзвін, віряни вийшли на хресний хід навколо храму. Перед входом протоієрей Петро Лис словами "Христос Воскрес!" сповістив довгоочікувану звістку про Воскресіння Господнє. І сотні голосів відповіли: «Воістину Воскрес!»

Пасха, Господня Пасха! Святкування у Попільні.

Духовна радість переповнювала серця вірян, коли настоятель храму служив святковим чином урочисту Божественну Літургію. Отець Петро зачитав також Пасхальні послання Патріарха Московського і всієї Руси Кирила, Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Володимира та єпископа Житомирського і Новоград-Волинського Преосвященнійшого Никодима.

Пасха, Господня Пасха! Святкування у Попільні.

Після завершення Богослужіння батюшка з урочистим піднесенням і святковою радістю привітав усіх із Світлим Христовим Воскресінням, святом торжества віри і духовності, і побажав, щоб Пасхальна радість піднесла кожного на висоту духовну.

Після вітання благочинний звершив чин освячення пасок.

На вечірній в день світлого Воскресіння Христового отець Петро христосався з прихожанами, роздаючи їм крашанки. А потім батюшка і кілька прихожан відвідали районну лікарню, де привітали хворих, пригощаючи їх пасками та крашанками.

Прес-служба Попільнянського округу.