Плід Великого Посту – покаяння

30.04.2013

27 квітня, в суботу Лазареву вербної седмиці, в кафедральному Свято-Троїцькому соборі м. Новоград-Волинський, відбулося соборне служіння духовенства округу.

Священики прибули до храму для спільної молитви, а також для участі в таїнстві Покаяння через щире сповідування своїх гріхів. Сповідь духовенства приймав духівник округу - протоієрей Миколай Позняк, який і очолив Божественну Літургію. Благочинний округу того дня, по благословенню правлячого архієрея, звершував нічну Літургію, яка служиться в останню суботу кожного місяця, через що не зміг співлужити священикам на загальній службі. Протоієрей Валентин молився на службі у вівтарі.

Після молитовного єднання у таїнстві Євхаристії, священики та прихожани храму слухали втішне та повчальне слово, з яким отець Миколай звернувся до присутніх у храмі.

Благочинний привітав отців з прийняттям Таїнств та подякував духівнику за труди у Славу Божу.

Після закінчення Літургії, під час загальної трапези, благочинний провів чергове засідання священнослужителів. Отець Валентин дав зауваження щодо уставного зовнішнього вигляду священиків як на богослужіннях, так і в повсякденному житті, зокрема при відвідуванні єпархіального управління.

На зборах були розглянуті важливі питання, які піднімались правлячим архієреєм на останній єпархіальній раді. До уваги аудиторії отцем Валентином була доведена порада владики Никодима стосовно періоду проведення загальної сповіді духовенства округу Великим постом. Благочинний повідомив про гарну новину від плодів роботи Священного Синоду УПЦ, що відбувся 25 квітня поточного року, а саме – про позитивне рішення по ходатайству владики Никодима про канонізацію священика Житомирської єпархії Павла Гордовського (+1919). Синод постановив причислити отця Павла Гордовського до числа священомучеників з почитанням на місцевому рівні.

Благочинний проінформував священиків про плани проведення заходів з приводу святкування 1025-ліття Хрещення Київської Русі в Росії, Україні та Білорусії.

З огляду на власний досвід, о. Валентин порадив пастирям обережно та мудро, в разі необхідності, вести діалоги з представниками засобів масової інформації, які часто видають особисті судження священика, з яким ведуть інтерв`ю, за судження всієї Церкви.

Емоційну дискусію викликав розгляд нюансів щодо виконання благословення правлячого архієрея стосовно заходів на парафіях по заохоченню людей до пізнання Православної віри. У зв`язку з цим строки по підготовці священиками на своїх парафіях можливостей проведення подібних заходів були продовженні ще на місяць. Стимулюючим фактором для кожного священика у цій справі о. Валентин вказав активну дію сектантів.

На завершення зібрання було розглянуто пропозиції по проведенню майбутніх пасхальних торжеств та православного пасхального велопробігу, який буде проведено на рівні міста та району.

Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького округу.

Плід Великого Посту – покаяння.