Поділись Пасхальною радістю з іншими!

25.04.2015

У вівторок, після Неділі Святого Апостола Фоми, Православна Церква звершує поминання померлих. Віруючі приходять на могили своїх рідних і близьких із радісною звісткою про Воскресіння Христове. Тому цей день і називається Радоницею. За давньою благочестивою традицією частину з приготованої поминальної трапези (крашанки та інші пасхальні страви) віддають нужденним і знедоленим. Духовенство та прихожани Свято-Миколаївського собору м. Бердичева надіслали різні приношення тим, хто найбільше потребує нашої уваги й тепла: діткам із обмеженими можливостями, дорослим з особливими потребами та деяким іншим соціальним категоріям людей.

На Радоницю, після старанної молитви в храмі та відслуженої панахиди, люди приходять на кладовище поминути спочилих. Перемога над смертю, здобута Розп’яттям і Воскресінням Христа, витісняє скорботу та печаль про тимчасову розлуку з рідними, щоби віруючі могли радіти їх народженню в інше життя – вічне. Ми, за словами Митрополита Антонія Сурозького, «з вірою, надією та пасхальною впевненістю стоїмо біля гробу померлих». І допомагаємо душам тих, які відійшли в інший світ, творячи добрі справи.

У дні пасхальної радості ми прагнемо стати кращими, прагнемо підтримати ближніх своїх. І намагаємося примножити в собі світлі помисли та почуття. Чудо Воскресіння Христового надихає нас на благі діла. Адже кажуть: якщо хочеш бути щасливим, постарайся зробити щасливими інших людей...

Віруючі різних парафій Бердичівського благочиння щорічно діляться приношеннями з найуразливішими верствами населення. Цієї весни церковна громада Свято-Миколаївського собору надіслала смачну випічку і солодощі вихованцям центру ранньої медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінчик» і підопічним Бердичівського Союзу інвалідів.

«Духовенство Бердичівського округу на чолі з благочинним – протоієреєм Віталієм Бойковим – завжди підтримує нас і йде назустріч. Дякуємо за постійну духовну підтримку, за розуміння і подаровану радість. Наші діти завжди тішаться зустрічам зі священиками», – говорить директор центру «Промінчик» Тимофій Клим.

Сповнені подяки і люди з особливими потребами з Бердичівського Союзу інвалідів, від їх імені голова правління Ніна Ковальчук зичить священству та прихожанам Свято-Миколаївського собору «Божої допомоги, благодаті, добра і щастя».

Не забувають віруючі й про наших славних захисників – воїнів 26-ї Бердичівської артилерійської бригади. Вони адресують їм найтепліші слова і найкращі побажання. Днями передали набори з випічкою, щоби бійці могли поласувати духм’яними хлібобулочними виробами. Нехай запашна паска, символ Воскресіння, родинного затишку і тепла, подарує їм святкову радість!

Священики, які відповідають у благочинні за взаємодію з пенітенціарними установами, принесли торжество Христового Воскресіння засудженим Бердичівської виправної колонії (№ 70), порадувавши їх різними смаколиками.

У складні для України часи нам не можна розгубити теплоту сердець, нам потрібно намагатися бути більш терпимими і милосердними. Нехай Світло Христового Воскресіння зберігає в наших серцях ра¬дість життя і любов! Нехай запанують злагода і спокій у нашій країні! Нехай лине вітання Спасителя: «Мир вам».

Христос Воскрес!

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Поділись Пасхальною радістю з іншими!.