Помилуй нас, Господи! Помилуй нас, Владико! Помилуй нас, Святий!

03.04.2015

29 березня, у день пам’яті святої Марії Єгипетської, у Свято-Троїцькому кафедральному соборі було звершено таїнство Соборування.

Очолив молитовне зібрання благочинний Новоград-Волинського Троїцького округу протоієрей Валентин у співслужінні: протоієрея Миколая Позняка, ієрея Максима Тишковця, диякона Олега Миронюка.

Перед початком звершення Соборування отець Валентин звернувся до всіх присутніх зі словами пастирської настанови.

Близько 300 вірян прийняли участь у таїнстві Соборування.Приємно, що учасники Таїнства прислухалися до слів настанови отця Валентина і протягом чотирьох годин у храмі підтримувався молитовний настрій. Священиками було прочитано сім разів Євангеліє, апостольські послання та сім разів помазано кожного з учасників.

Напередодні, за порадою отця Валентина, віряни пройшли певну підготовку до даного Таїнства - Сповідь. Хто не встиг посповідатися заздалегідь, мали можливість це зробити перед початком звершення Таїнства Соборування.

«Спаси Господи всіх вас, дорогі отці, брати та сестри! Я дивлюся на ваші обличчя - такі всі сяючі, червоненькі, гарні. Це нагадує мені слова апостольського читання перед початком Великої Чотиридесятниці, в якому говориться, що ті люди, які постують, мають помазати свої обличчя і ззовні виглядати здоровими. Я хотів би, щоб цей видимий знак здоров’я перейшов у внутрішній, щоб ваш здоровий вигляд ззовні перетворився на здоров’я ваших душ. Про що ми молилися сьогодні і зверталися до Господа? Сьогодні кожен з вас просив у Бога, щоб наша спільна молитва була почута, щоб Господь почув її і позбавив нас тих гріхів, які ми не змогли сказати на сповіді через забуття. Ми сьогодні віримо, що по молитвах усієї Церкви наше звернення буде почуте Богом і відбудеться очищення ваших душ і тіл. Як показує практика, більшість людей не отримують того, за чим прийшли у храм. Це ті люди, які нехтували нашими закликами, не придавали значення силі молитви, силі Таїнства церковного, не любили, не вірували. Але я хотів би, щоб кожен з вас зцілився. Закликаю на всіх вас Боже благословення! Ангела хранителя!», - таким, по-батьківському теплим, сповненим вдячності за молитву словом звернувся отець Валентин до присутніх після звершення таїнства Соборування.

Також отець Валентин порадив учасникам Таїнства вдома прочитати покаянний канон та, ставши на коліна, ще раз подякував присутнім за молитву.

Щасливі, сповнені благодаті віряни, висловлюючи слова вдячності отцю Валентину за молитву та Господу за отриману благодать, поверталися додому з вірою у зцілення.

Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького округу.

Помилуй нас, Господи! Помилуй нас, Владико! Помилуй нас, Святий!