Поїздка до джерела

01.06.2014

Поблизу Нехворощанського хутора, серед барвінку та папороті, під кронами віковічних дерев в лісовій тиші заховалось Джерело Святого Духа. Але слава про його цілющу воду відома не тільки жителям Андрушівки. По дорозі до « кринички» завжди можна зустріти людей і на велосипедах з бутлями, і на автомобілях. Цінують люди водичку, облаштували джерело, вражає те, що тут все якось по-домашньому - побудована криничка, поблизу є столи для трапези, висять лійки, черпаки, кружки, стоять березові віники. Кожен може підмести у вдячність за водичку.

За народними переказами джерело з’явилось давно, ще в довоєнні часи. Стояла страшна суша, в криницях не було води. Одній благочестивій жінці приснилась Богородиця і вказала в якому місці потрібно шукати воду. Ось так і забило джерело із смачною холодною водичкою.

Давно планували відвідати джерело і вихованці недільної школи храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Андрушівки. Все чекали ясної погоди.

І ось 25 травня після Божественної літургії на чолі з настоятелем Свято-Різдва Богородичного храму м. Андрушівка прот. Миколаєм наша мандрівка почалась. Від храму нас віз на маршрутці Чиж Микола Самойлович, далі в лісі пересіли на « справжній всюдихід» Цірука Олександра Анатолійовича мисливствознавця з мисливського господарства «Каміа Плюс». Для дітей це була справжня пригода – їхати по непрохідній лісовій дорозі.

По приїзді прот. Миколай відслужив разом з дітками водосвятний молебень.Дорослі почали готувати обід – юшку, смажену картоплю, бутерброди,адже потрібно було нагодувати двадцять чотири дитини, які ще й не снідали, бо готувались до Причастя.

А вчитель недільної школи повела дітей досліджувати місцевість. Дітям було цікаво побачити і затоплений місточок, і крутий беріг річки Гуйви, і жовті річкові півники, і бабки, що кружляли над ними. Зраділи діти і спортивним іграм. Було приємно також і дорослим пригадати ігри дитинства та пограти з м’ячем.

Награвшись та зголоднівши всі сіли до столу. А яка ж смачна юшка та картопля на природі! Діти навіть добавки просили. Втомлені та задоволені всі виглядали лісників автомобіль, адже на нас чекала та сама захоплива дорога назад.

Хочеться подякувати настоятелю храма отцю прот. Миколаю Климчуку. Вже не перший раз він організовує для дітей екскурсії. Ми, прихожани, раді мати такого настоятеля.

Вчитель недільної школи
храму Різдва Пресвятої Богородиці