Представники ПЦУ захопили храм Різдва Пресвятої Богородиці у с. Глибочиця.

08.03.2023

8 березня 2023 року, на другій седмиці Великого посту, прихильники ПЦУ захопили храм Різдва Пресвятої Богородиці у селищі Глибочиця, що на окраїні міста Житомира.

Активісти ПЦУ, вже за їхньою "доброю" традицією, болгаркою зрізали замки та увірвались до храму.

Незаконна перереєстрація общини відбулася задовго до згаданих подій. Приводом для захоплення святині стала сесія Глибочицьокої сільської ради від 28 лютого 2023 року. На сесії було розглянуто питання "про передачу в безоплатне користування (позичку) будівлі церкви Різдва Пресвятої Богородиці села Глибочиця" представникам ПЦУ.

Парафіянам невдавалося юридично захищати свої конституційні права, хоча певний час богослужіння могли проводитися в звичайному режимі.

На пропозицію дочекатися рішення суду, представники ПЦУ категорично відмовились.

Настоятель та громада храму залишаються у лоні УПЦ.