“ Преподобне отче наш Макарие моли Бога о нас”

02.02.2012
“ Преподобне отче наш Макарие моли Бога о нас”

1 лютого 2012 року, у день пам’яті преподобного Макарія, постника Печерського, Преосвященнійший Никодим, єпископ Житомирський і Новоград-Волинський звершив Божественну літургію в храмі, на честь святого благовірного князя Олександра Невського, який знаходиться у м. Києві, що на Подолі (район міста). “ Преподобне отче наш Макарие моли Бога о нас”

Владиці Никодиму співслужили: протоієрей Петро Мороз – настоятель храму, архімандрит Макарій Сердюк, архімандрит Марк Гринюк та протодиякон Захарій Ковальчук.

Після молебню Преосвященнійший єпископ сердечно привітав клірика храму отця Макарія з днем його небесного покровителя. Подякував архімандриту Полікарпу та братії Києво-Печерської Лаври за молитовний спів i за радість євхаристичного спілкування. “ Преподобне отче наш Макарие моли Бога о нас”

З історії парафії відомо, що первинно на цьому місці у 1718 році було зведено дерев'яну церкву на честь ікони Введення в храм Пресвятої Богородиці. Святиню було споруджено на місці більш стародавньої церкви - сщмч. Власія єп. Севастійського, зведеної в кінці X ст. на місці язичницького капища ідола Велеса. Кам'яна Введенська церква була побудована в 1885 р. за проектом видатного архітектора Володимира Миколаєва на кошти деяких спроможних прихожан. В 1887 р. при храмі був споруджений будинок священика, а в 1900 р. двоповерхова дерев'яна приходська школа. В 1936 р. храм і всі церковні споруди були зруйновані безбожною радянською владою. На місці поруганої святині побудували дитячий садок, що проіснував до 1980 року. “ Преподобне отче наш Макарие моли Бога о нас”

Милістю Божою, та працями і зусиллями богомольців, була організована община і відновлені богослужіння. Перше з них відбулося 26 вересня 1999 р. в переобладнаному будівельному вагончику. 14 березня 2005 р. відбулася закладка храму. Нині завершується будівництво церкви і почато проектування православного духовно-просвітницького центру.

Диякон Георгій Голубовський