Престольне свято храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки

25.09.2014

Двадцять першого вересня до нас приходить свято великої радості – Різдво Пресвятої Богородиці, яке в народі шанобливо іменують Другою Пречистою. Цього дня прихожани храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки відзначають свій храмовий празник, який щороку збирає місцевих мешканців та гостей із інших сіл.

У неділю, 21-го вересня, дзвони піднесено й урочисто покликали віруючих на Святкову Літургію, яку звершив настоятель – протоієрей Ярослав Ігнатюк. Йому співслужив настоятель Свято-Михайлівського храму с. Швайківки протоієрей Владислав Асафов. Світлого осіннього дня до церкви, що височіє серед віковічних дерев, стікалися не лише парафіяни, а й віруючі з інших сіл Бердичівщини. Старовинний храм, осяяний світлом і посмішками людей, зустрів своє престольне свято. Із 1775-го року, коли в Озадівці побудовали церкву на честь Різдва Пресвятої Богородиці, Матір Божа стала Небесною Покровителькою села. Підносячи молитви Господу, люди завжди зверталися і до Пріснодіви Марії – благодатної заступниці та охоронниці нашої. У роки безбожної влади церкву закрили, проте, місцеві жителі не дали зруйнувати свій храм. У часи в часи німецької окупації він знову став діяти. А потім тривалий час церква пустувала. Лише наприкінці 80-х років минулого століття почалося її відновлення. На початку 90-х тут стали звершувати постійні Богослужіння. Наступного, 2015-го року, храм Різдва Пресвятої Богородиці святкуватиме своє 240-річчя…

«Різдво твоє, Богородице Діво, радість звістило всій Вселенній…»

Господь, перш ніж народитися на землі і прийняти людську природу, приготував Свою Пречисту Матір, тому це світле свято є особливо радісним, адже в цей день ми вшановуємо народження Діви Марії – Владичиці Неба й Землі. Під час Божественної Літургії прихожани храму Різдва Пресвятої Богородиці молилися до своєї Небесної Покровительки, просячи про дарування зцілення хворим, прощення гріхів, поміч у праці і про охорону від усякого лиха. Люди колінопреклонно молилися за мир і спокій в Україні, за єдність і незалежність нашої держави. І весь храм оспівував «чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів». Настоятель церкви протоієрей Ярослав Ігнатюк привітав віруючих зі святом: «У день Різдва Владичиці нашої Богородиці звернімося в молитвах до Божої Матері, щоби Цариця Небесна захищала нас від усякого зла і негараздів, аби ми могли чистим серцем славити Бога. Нехай Господь за молитвами Пресвятої Богородиці пошле нам мир, спокій, взаєморозуміння і любов. Нехай велике свято Різдва Богородиці принесе в кожну родину злагоду та добро».
Свято закінчилося багатолюдним Хресним ходом навколо храму. «Друга Пречиста дощем поливає», – кажуть у народі. Але коли віруючі простували з хоругвами, іконами і молитовним співом, вранішній дрібний дощ раптом стих, наче Божа рука зупинила його… Кожний відчував особливе духовне піднесення... «Різдво твоє, Богородице Діво, радість звістило всій Вселенній, з Тебе бо засяяло Сонце Правди – Христос Бог наш…»

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Престольне свято храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки