Престольне свято у с. Хмелищі

24.05.2017

У понеділок, 22-го травня, коли Православна Церква молитовно згадує перенесення мощей Святого Миколая Чудотворця, Архієпископа Мір Лікійських, в місто Бар, у с. Хмелищі відзначили престольний празник. Святкове Богослужіння звершив настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Іоанн Попадич.

З самого ранку мешканці старовинного села та віруючі навколишніх сіл зійшлися до церкви на Божественну Літургію. Малу Пасху парафіяни зустріли в особливому настрої, уквітчавши свій храм весняними букетами й вишитими рушниками. Вшановуючи Святителя Миколая, люди підносили йому свої щирі молитви, просячи заступництва…

Настоятель церкви протоієрей Іоанн Попадич звернувся до всіх словами проповіді, нагадавши про давню історичну подію перенесення мощей Святого Миколая Чудотворця, розповівши про його життя, сповнене любові до Господа та ближніх. Подякувавши жителям села і гостям за спільну молитву, отець Іоанн побажав віруючим сил духовних і тілесних, щасливих років життя, стійкості у вірі, злагоди і спокою кожній родині та нашій Україні: «Свята Церква величає великого угодника Божого, іменуючи його «Правилом віри, взірцем лагідності і учителем стриманості». Ці чесноти Миколая Чудотворця, його непохитна віра, мудрість та милосердя є для нас великим прикладом для наслідування. Нехай же за молитвами небесного покровителя нашого села Господь пошле довгоочікуваний мир землі українській. Святителю отче Миколаю, моли Бога за нас…»

За доброю традицією після Божественної Літургії зі святинями храму та молитовними піснеспівами всі попрямували Хресним ходом до криниці в полі, де було звершено освячення води. Сяяло сонечко, обіймаючи теплим промінням зелену травицю, блищали благодатні краплі на обличчях – люди вмивалися цілющою вологою і всміхалися, об’єднані духовною радістю, вітаючи одне одного з престольним святом.

Нехай святими милостями і прикладом великого угодника Божого надихається кожен із нас, щоб бути маленькими світильниками і прагнути просвіщати добротою та молитвою, чуйним словом і справами милосердя.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Престольне свято у с. Хмелищі