ПРЕСТОЛЬНЕ СВЯТО У СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКОМУ ХРАМІ СМТ.ПУЛИН!

24.12.2018

Зима дарує нам чудові свята, одним з яких є свято святителя Миколая, архиєпископа Мир Лiкiйських чудотворця – найшановнішого святого – заступника бідних, захисника дітей, покровителя мандрівників.

19 грудня, саме на честь святителя Миколая у смт. Пулинах і освячено храм, настоятелем якого є Василій Волосянський

Дзвони скликали на Службу Божу. До храму сходилися місцеві мешканці та віруючі з інших парафій Серед прихожан, присутніх на святі був голова районної ради Анатолій Петрович Липко, директор районного будинку культури Саюк Віктор Анатолійович.

Розпочалося свято з читання Акафіста, який звершив протоієрей Василій Волосянський у співслужінні з протоієреєм Володимиром Борисовим.

Божественну літургію очолив протоієрей Василій Гринеч настоятель Свято – Михайлівського храму с. Соколів у співслужінні настоятеля Свято – Миколаївського храму протоієрея Василя Волосянського та духовенства району.

Після сугубої єктенії священнослужителі вознесли молитву за мир у нашій Богом береженій державі.

Люди молитовно слухали Божественну Літургію… Линув тихий та мелодійний спів церковного хору. Присутні здіймали молитви до Господа, Пресвятої Богородиці і святого Миколая Чудотворця.

До Святого Причастя приступило багато діток: ясноокі та щирі, вони з хвилюванням чекали миті, коли приймуть Господа у свої чисті серця...

Зі словом проповіді до присутніх звернувся протоієрей Олександр Скачков. Усе життя св. Миколая – це нескінченні благодіяння і чудеса, подані стражденному людству. Свята Церква прославляє Миколая Чудотворця як мудрого правителя, вгамівника спраглих, швидкого помічника усім, хто опинився в біді та скорботах. Він швидко з`являється скрізь, де потрібна його допомога. Усе життя Чудотворця було позначено любов`ю до ближнього. Святитель Миколай хоч і відійшов до Господа, але не залишив своїх чад своєю поміччю та предстательством.

Святого шанує не тілький православний світ, але і люди інших віросповідань. Сьогодні безліч серйозних проблем в нашій державі. Люди приходять в храм, моляться за мир, благополуччя, за спокій нашого міста. Це добре. Не дарма ж кажуть: чим більше буде храмів, тим менше буде в’язниць. Для людей це радість, а для когось, можливо, і порятунок сьогодні. А всім Вам я хочу сказати наступне: наша сила в єдності. Давайте пам'ятати про нашу єдність і не змінювати нашу віру.

На завершення Божественної літургії було звершено чин Славлення перед місцево пошанованим образом святителя Миколая. Підносився злагоджений спів духовенства та кліросу півчих «Радуйся, по Бозе і Богородице, все наше упованіє; радуйся, телес наших здравіє і душ спасєніє… Радуйся, Николає, великий чудотворче».

Після чого відбувся виступ недільної школи, що діє при храмі. Діти з усмішками на обличчях, з блискучими очима дарували духоенствау та присутнім чудові віршовані рядки та духовні псалми.

По завершенню отець Василій Гриневич вступив у ролі Святого Миколая та подарував дітям солодкі подарунки .

Настоятель Свято – Миколаївського храму протоієрей Василій Волосянський подякував духовенству та усім присутнім за спільну молитву. Адже молитва займає в житті багатьох людей значне місце. Молитва є невід’ємною і великою частиною життя релігійної людини. І чим більше релігійна людина, тим більше часу вона віддає молитві. Молитва стає очищенням, зміцненням, заспокоєнням, радістю … Необхідно пам’ятати, що молитися – це означає трудитися , адже церква – це дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо спасіння, а також отець Василій привітав усіх зі святом.

З днем Миколая Вас вітаю,
Здійснення бажання, Вам побажаю.
Щоб вашу домівку ангел беріг,
В здоров’ї і щасті був святий Миколай як оберіг.

В продовження трапези Небесної всі були запрошені на земну трапезу – за святковий стіл, приготований стараннями парафіян, яка пройшла в теплій родинній атмосфері та дружньому спілкуванні.

Прес-служба Пулинського благочиння.