08.06.2012

Село Краснопіль розміщено в 25 кілометрах від районного центра Чуднів на берегах невеликої річки Кобилки, правої притоки річки Тетерів. Краснопіль невеличке село, в якому проживає близько 1242 жителі(2007р), а раніше – крупне містечко Житомирського повіту (в 1911 році нараховувалося 4000 жителів). Назва Краснопіль підходить більше не селу а місту. Цілком ймовірно, що він таким і був в древні часи.

Престольне свято в селі Краснопіль.

Наявність декількох православних церков, з впевненістю можна припустити в крупному містечку, яке входило в володіння відомих ревнителів православ’я Костянтина Івановича та Костянтина Костянтиновича Острозьких.

Свято-Троїцький і Михаїлівський два храми про які є достовірні історичні дані. Після унії 1717 року почалося насадження унії на Україні. Не обминуло нажаль це і краснопільскі храми. В першій половині 18 ст, будуються як уніатські, але жителі Краснополя не зрадили вірі предків. До 1794 церкви використовувалися як уніатські.

Сучасний Свято-Троїцький храм не вирізняється особливою красою. Розміщується в приміщенні колишнього сільського магазину.

Престольне свято в селі Краснопіль.

4 червня в День Святого Духа благочинний Чуднівського округу протоієрей Андрій Змієвський здійснив святкову Божествену Літургію в Свято-Троїцькому храмі села Краснопіль. Йому спів служили настоятель храму протоієрей Михаїл Шукост, священик Богдан Рибак, священик Василій Копеняк, ієрей Володимир Підлісецький, протоієрей Ярослав Комарницький, ієрей Віктор Шапар та духівник благочиння протоієрей Сергій Морозюк.

Був здійснений хресний хід з читанням Євангелій. Після закінчення богослужіння благочинний звернувся до прихожан з настановчим словом про День Святого Духа та поздоровив вірян з святом П’ятидесятниці.

Прес-служба Чуднівського округу.