Престольний празник відсвяткували в селі Малосілці!

25.11.2014

Двадцять першого листопада, коли Православна Церква вшановує пам'ять Святого Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, Свято-Михайлівський храм села Малосілки відзначив свій престольний празник.

Ми чуємо ім'я Святого Архістратига Михаїла – найбільш великого серед архангелів в своєму пізнанні Бога. Сутність його імені – «Ніхто як Бог» або «Єдин Бог». Цю звістку він приносить усьому світу і говорить нам про те, що немає нікого, подібного Йому: Ніхто як Бог. Таким закликом він показує, що визнає тільки одного Єдиного Бога, Творця усього всесвіту. У день прославлення Архістратига Михаїла і незліченного сонму Ангелів престольне свято зустрічають два села на Бердичівщині: Хажин та Малосілка. З року в рік духовну радість із прихожанами розділяють віруючі з різних парафій.
Чимало подій пам’ятає Свято-Михайлівський храм Малосілки, побудований наприкінці 19-го століття, коли село носило назву Фільварки Малі: 1931-й рік, з якого населений пункт став Малою Татарнівкою, страшні гоніння 30-х, під час котрих безбожна влада зруйнувала давню церкву, натомість було споруджено приміщення клубу. А потім настали суворі випробування 40-х років, 1946-й, що дав нове ім’я селу – Малосілка, і, нарешті, 90-і роки, коли жителі всім серцем сприйняли радісну звістку: храм відроджується!

Двадцять першого листопада у сільській церкві щорічно панує святкова, піднесена атмосфера. «Тут, у будівлі колишнього клубу, є частинки старого храму – використано його міцну деревину, – розповіли прихожанки Марфа Самотес і Любов Каченюк. – Тут відчувається особлива Божа благодать… Наша церква, наше село – під захистом Святого Михаїла».

«Прихожани люблять і бережуть свій храм, – підтримала розмову церковний староста Євгенія Дубова. – Постійно дбають про нього, намагаються прикрасити кожний куточок. Збереглися і давні ікони, люди вірять в їх благодатну силу».

Віруючі раділи, що Господь сподобив їх дочекатися цього особливого для всіх дня. Золотими вогниками сяяли свічки, лунав трепетний спів церковного хору: «Небесних воїнств Архістратиже, молимо тебе повсякчас…» На очах присутніх – сльози радості та розчуленості… Раптом за вікнами проясніло небо, запроменилося чистою блакиттю, і сонце посріблило гладь ставка біля церкви, торкнулося промінням храму, додало тепла і затишку,й освітило обличчя людей…

Святкове Богослужіння очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков у співслужінні духовенства: настоятеля церкви Різдва Пресвятої Богородиці с. Швайківки протоієрея В’ячеслава Губенка, настоятеля Свято-Михайлівського храму с. Маркушів ієромонаха Мануїла (Бицика), новопризначеного настоятеля Свято-Михайлівського храму с. Малосілки ієрея Геннадія Сагайдака та протодиякона Віталія Кльона.

Розділити радість храмового свята прибули віруючі з Бердичева і прилеглих сіл. Віруючі зверталися у молитвах до Святого Архістратига Михаїла і до своїх небесних заступників – Святих Ангелів Божих. Багато з них приступило до Святих Таїнств Сповіді та Причастя.

Із повчальним словом до всіх звернувся отець благочинний, який у своїй проповіді порушив одвічну проблему боротьби добра і зла, світла і темряви, оповідаючи про часи, коли Святий Архістратиг Михаїл, перший із верховних Ангелів, виступив проти підступного сатани і скинув із Неба гордовитого Денницю: «Цього дня серце особливо радіє в храмі на честь Святого Архістратига Михаїла. Перш, ніж прийти у світ видимий, Господь створив світ невидимий – світ небесних Ангелів, служителів Божих, провідників слави Божої, вісників волі Божої, котрі піклуються про спасіння людини. Боротьба добра і світла відбувається у невидимому світі і в серці людському. Бог є Любов, і Ангели проводять її до нас, навчають нас та відкривають волю Божу. В історії людства Ангели завжди були вісниками доленосних подій, вони постійно супроводжують і оберігають людину на життєвому шляху, не залишають її і в годину смерті. І сьогодні ми славимо Святих Ангелів, величаємо їх, дякуємо за допомогу та просимо в них заступництва… Ми зібралися сьогодні, щоби вшанувати пам’ять Святого Архістратига Михаїла, який є одним із покровителів України і стольного граду Києва. Своїм прикладом він учить нас, як любити Бога, служити Господу й славити Його».

Після завершення Богослужіння було звершено Хресний хід навколо храму, всіх окроплено святою водою. І в серцях людей панували тепло, мир і спокій, любов, радість та особлива піднесеність.
Згодом благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав усіх із храмовим святом, представив новопризначеного настоятеля – ієрея Геннадія Сагайдака і побажав парафіяльній родині духовного єднання та згуртування: «Любіть Бога, Матір Церкву, бережіть Святу Христову віру».

Храмове свято закінчилося помазанням святим єлеєм.

Прес-служба Бердичівського благочиння

Престольний празник відсвяткували в селі Малосілці!