Пресвятая Богородице моли Бога за нас грішних!

26.11.2013

21 листопада, після соборного служіння духовенства Коростишівського округу в с. Кам’яний Брід, де службу очолив Високопреосвященніший архієпископ Никодим, відбулося вечірнє богослужіння у Коростишівському Свято-Володимирівському (нижньому) храмі біля ікони Божої Матері Скоропослушниця (греч.Горгоэпекоос). Ця дивна ікона є списком з чудотворної однойменної ікони, що знаходиться в Дохіарській обителі на Святій Горі Афон, виконана на полотні насельниками монастиря і привезена нещодавно благочестивими паломниками з Греції у Коростишівський храм на радість православному люду. Пресвятая Богородице моли Бога за нас грішних!З 1664 року ікона містилася у спеціально для неї влаштованої ніші, що знаходиться на зовнішній стороні стіни, перед входом до монастирської трапезної.

Одного разу трапезарь по імені Ніл проходив вночі повз ікони і так близько наблизився до неї, що кіптява від запаленого світильника потрапила на лик Богоматері. У цей момент Ніл почув голос, який промовив: « Надалі не підходь сюди із запаленою лучиною і не копти Мого образу». Ніл заспокоїв себе, подумавши що хтось жартує над ним з братії і продовжив навмисно коптити її лик. Тоді він знову почув голос: « Монах, недостойний цього імені, чи довго тобі так безтурботно і безсоромно коптити Мій образ». Після чого Ніл миттєво осліп. Пресвятая Богородице моли Бога за нас грішних!І тільки тоді він зрозумів, від кого справді виходив невідомий голос, але, будучи монахом, сприйняв покарання як належне йому.

Вранці братія монастиря знайшла Ніла розпростертим і в молитві перед образом. Іконі воздали поклоніння, запалили лампадку. Сам же недбайливий Ніл кожен день слізно молив Богоматір пробачити його гріх і не відходив від ікони. Через деякий час його молитва була почута і в один з днів, коли він тихо плакав біля ікони, почувся тихий голос:« Ніл, твоя молитва почута. Прощаю тебе і знову даю зір твоїм очам. Сповісти братію обителі, що Я - їх Покров і Захист монастиря, присвяченого архангелам. Нехай вони і всі православні вдаються до Мене в потребах, і нікого Я не залишу. Всім хто кличе Мене буду Предстательниця, і за клопотанням, Син Мій виконає прохання їх. Пресвятая Богородице моли Бога за нас грішних!І буде ікона Моя іменуватися "Скоропослушниця ", бо всім хто буде приходити до неї буду являти Я милість і почую швидше ».

Після цих слів Ніл прозрів і звістка про його зцілення миттєво розійшлася по Афону.У Дохіарському монастирі встановилося особливе і постійне вшанування, для чого прохід в трапезну, біля входу в яку розміщувалася ікона, був закритий і було встановлено подобу каплиці. Недалеко від ікони збудували храм на честь образу Скоропослушниці. Невідлучно перед іконою стоїть обраний монах, що стежить за лампадками і здійснює молебні.

Недугуючи пристрастями іноки, що зверталися за допомогою до «Скоропослушниці», скоро повертали світло своїй душі, допомагала ікона і під час мору та інших лих. На Русі списки з чудотворної ікони користувалися з великою любов'ю і шануванням; хворих падучої і біснуванням приводили до ікони, і вони зцілялися. У 1938 р. Афонская обитель Дохіар принесла список з чудотворної ікони Божої Матері «Скоропослушниця» у дар Руській Духовній Місії.

На утрені перед полієлєєм собор священиків з хором і народом благоговійно відслужив акафіст «Скоропослушниці». Парафіяни уважно слухали розповідь одного з священиків про цю ікону, котра поруч із«Всецарицею» та іншими святинями прикрашає центральний храм Коростишева і надає зцілюючу благодатну допомогу по молитвах віруючих людей. Вечірнє богослужіння очолив настоятель храму і благочинний Коростишівського округу архімандрит Яків (Шумов).

Прес-служба Коростишівского благочиння.