28.05.2012

Протягом вже багатьох століть церква та армія були тісно пов’язані між собою. Воїни йшли в бій з молитвою і благословенням священика. На знаменах князівських дружин завжди були зображені лики святих та Нерукотворного образу Спаса. Присяга в Чуднові.В сонмі святих прославилось багато воїнів це і мученик Лонгін, який був римським сотником, був свідком страданнь Господа нашого Ісуса Христа. Наша земля також має воїнів, які прославились в лику святих, Александр Невський, який дбав не тільки про збереження країни, але і про збереження віри християнської на Русі. З Божою допомогою він розгромив хрестоносців – латинян на Ладозькому озері. Битва ввійшла в історію як льодове побоїще. Потрібно було не тільки захищати цілісність країни, але і віру християнську. Хрестоносці були окупантами, які несли розруху на наші землі, вони також насаджували католицизм. Ставали воїни на захист держави, а саме головне захищали віру від поругання латинянами.

Присяга в Чуднові.

Не можна також не згадати Дмитрія Донського, який перед знаменитою Куликовською битвою брав благословення в Сергія Радонежзького. Князі розуміли, що без Божої допомоги їм не перемогти ворога. Преподобний сказав князю: «Иди и сим победиши». Полководець всіх часів Олександр Васильович Суворов завжди йшов в бій зі словами «С нами Бог». На прикінці життя написав покаянний канон. В сонмі святих прославлений Федір Ушаков, який був талановитим адміралом. Покровителем воїнства вважається архістратих Михаїл. Поки стоїть світ, на Літургії будуть звучати слова «О богохранимой стране нашей властех и воинстве»

Присяга в Чуднові.

26 травня благочинний Чуднівського округу протоієрей Андрій Змієвський взяв участь з нагоди присяги молодого поповнення 90 артилерійської бригади, яка дислокується в містечку Чуднові. 54 юнаки сьогодні присягнули на вірність своєму народові. На урочистостях були присутні представники влади. Благочинний звернувся до призовників з настановчим словом, де розкрив значення воїнства у захисті своєї Вітчизни, привів приклад доблесного служіння батьківщині воїнів які були прославлені в лику святих, і окропив особовий склад частини та призовників святою водою, побажав здоров’я і благополучно відслужити всім воїнам, які прийняли прийняли присягу.

Прес-служба Чуднівського округу.