Проведені збори духовенства Бердичівського благочиння

17.04.2014

У Велику середу, 16-го квітня, у Бердичівському благочинні пройшли збори духовенства, котрі очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков.

Починаючи обговорення питань, які прозвучали на останньому засіданні єпархіальної ради в м. Житомирі, голова зборів привітав священиків із серединою Страсної седмиці.

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков акцентував увагу на питанні, котре нині хвилює всіх: складність ситуації в Україні. У зв’язку з цим, наголосив отець благочинний, Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, відмітив необхідність духовного єднання та згуртування, прагнення до взаєморозуміння і толерантного ставлення один до одного. У час випробувань для нашої країни духовенство має закликати до миру і злагоди та примноження любові серед пастви.

Голова зборів наголосив на важливості звершення молитов про мир і єдність в Українськіій державі, про Божу допомогу воїнам, які захищають нашу Батьківщину.

Також йшлося про суворе дотримання церковної дисципліни і канонічних норм, необхідність соборного служіння, стан та зберігання облачення і церковного начиння, наведення порядку в храмах та благоустрій навколишніх територій, а також – проведення занять у Недільних школах. Крім цього, священики обговорили напрямки діяльності благочинницької і опікунської рад та каси взаємодопомоги «Братська кружка».

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков проаналізував особливості звершення Хресної ходи з чудотворною іконою Божої Матері «Скоропослушниця» протягом 5-го – 13-го квітня та подякував священикам за старанні труди: «Ми з вами пережили велику духовну подію, яка сколихнула людей, об’єднала та згуртувала їх. Перед чудотворню іконою молилася незліченна кількість віруючих. Вже зафіксовані випадки зцілень серед мешканців Бердичева і району за молитвами до Пресвятої Богородиці». На зборах було повідомлено, що з 1-го травня очікується Хресна хода з цією святинею у Житомирській єпархії.

Отець благочинний запропонував: в ім’я миру і спокою в Україні, цілісності і єдності нашої держави звершити Бердичівським округом Хресну ходу зі святинями храмів.

Незабаром хор Свято-Миколаївського собору (регент – протоієрей Віктор Сватула), знаний у різних куточках України, відзначатиме своє 25-річчя, нагадав голова зборів. Буде розроблена програма святкування цієї знаменної події.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Проведені збори духовенства Бердичівського благочиння.