Річниця Свято-Хрестовоздвиженського храму в с.Орепи.

08.06.2012

Річниця Свято-Хрестовоздвиженського храму в с.ОрепиРічниця Свято-Хрестовоздвиженського храму в с.Орепи

13 років тому в с.Орепи Новоград-Волинського району 3 червня 1999 року, коли звершується пам'ять рівноапостольного царя Константина та матері його цариці Єлени, було освячено храм на честь Воздвиження Животворящого Хреста
Господнього.

5 червня 2012 року відбулося святкове Богослужіння присвячене річниці освячення церкви. Соборну Літургію відслужили 10 священиків Новоград-Волинського Преображенського та Новоград-Волинського Троїцького округів. Після завершення хресного ходу настоятель храму ієрей Сергій Валентюк подякував всім за спільну молитву. Слова вдячності висловив сільський голова Сидорчук Петро Сергійович.

Із архіву: в с.Орепи у 1727 році на кошти прихожан побудований дерев'яний храм на честь Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова. У 1961 році дерев'яний Свято-Хрестовоздвиженський храм зруйнований радянським комуністичним режимом. Сучасна історія будівництва храму в Орепах бере початок з ініціативи жителів села за підтримки тодішнього голови КСП"Мрія",пізніше народного депутата Верховної Ради 2-го скликання, а нині директора Новоград-Волинського економіко-гуманітарного коледжу Горбатюка Миколи Дмитровича.

Прес-служба Новоград-Волинського Преображенського благочиння.