25.08.2013

25 серпня 2013 року, в місті Житомирі відбулися торжественні заходи з нагоди причислення та прославлення у сонмі місцевошанованих святих священномученика Павла Житомирського(Гордовського)(+1919), мученика за віру Христову, котрий був розстріляний у лихі для християн часи гонінь і випробувань. Святий священномучениче Павле моли Бога за нас: в єпархії урочисто прославлено нового угодника Божого!Святий угодних Божий, ревно несучи подвиг священицького служіння, стійко і мужньо сповідуючи істину віру, став благодатною лампадою, сяючою прикрасою та покровителем древнього міста житомира та всієї області. Проведення урочистої події присвячено до 1025-річчя Хрещення Русі.

94 роки чесні мощі святого ієрея Павла пролежали у землі, на кладовищі Свято-Іаківлівського храму обласного центру. Згідно постанови Священного Синоду Української Православної Церкви від 25 квітня 2013 року (журнал №42), розглянувши життя, труди та подвиги ієрея павла Гордовського, Святий священномучениче Павле моли Бога за нас: в єпархії урочисто прославлено нового угодника Божого!і врахувавши народне шанування, ухвалено благословити місцеве прославлення і шанування в межах Житомирської єпархії священика Павла Гордовського. 15 липня 2013 року були обрітені святі мощі священномученика Павла.

Напередодні нарочитої події, 24 серпня, в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира, собором архієреїв та духовенства було звершено святкову Всенічну. Очолив богослужіння Високопреосвященніший Володимир, митрополит Почаївський.

Сам день свята знаменувався звершенням заупокійної літії та хресної ходи з мощами святого ієрея Павла Житомирського від Свято-Іаківлівського храму до Спасо-Преображенського кафедрального собору. Святий священномучениче Павле моли Бога за нас: в єпархії урочисто прославлено нового угодника Божого!У пішій ході взяли участь архієреї і духовенство, а також близько тисячі віруючих. Разом із вірними житомирянами, вшановуючи святого угодника Божого, хресним ходом пройшов очільник міста Житомира Володимир Дебой.

Головний собор єпархії цього дня був переповненим богомольцями, котрі молитовно приносили подяку Богові, дивному у своїх святих, що явив нам милість і послав нового молитовника за Церкву та її вірний народ.

Святу Божественну літургію з нагоди торжества очолив Високопреосвященніший Павел, митрополит Вишгородський і Чорнобильський. Йому співслужили митрополити: Овруцький і Коростенський Віссаріон, Вінницький і Барський Симеон, Почаївський Володимир, архієпископи: Білоцерківський і Богуславський Августин, Святий священномучениче Павле моли Бога за нас: в єпархії урочисто прославлено нового угодника Божого!Херсонський і Таврійський Іоанн, Уманський і Звенигородський Пантелеймон, Запорізький і Мелітопольський Лука, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, єпископи: Гомельський і Жлобинський Стефан, Львівський і Галицький Філарет, Шепетівський і Славутський Діонісій, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, духовенство Житомирської єпархії та інші.

Під час малого входу, за усердні труди на благо святої Православної Церкви, клірик Житомирської єпархії, диякон Ігор Кучерук був нагороджений церковною нагородою, правом носіння подвійного ораря. Відразу після входу був звершений торжествений чин прославлення священномученика Павла Житомирського. Святий священномучениче Павле моли Бога за нас: в єпархії урочисто прославлено нового угодника Божого!Архієреї зачитали постанову Священного Синоду, а також богоугодне життя святого, хор вперше прославив мученика співом тропаря та кондака. Для поклоніння віруючих на середину храму була винесена ікона ієрея Павла.

Серце присутніх переповнювалось безмежною благодатною радістю, адже вперше подібна подія відбулася в Житомирській єпархії. Новий угодник Божий просіяв нам древній Житомирській землі, ще один світильник віри Христової красно прославився і став гарячим молитвенником перед Богом за наші грішні душі.

По завершенню літургії був відслужений молебень, після чого митрополит Павел, від сонму усіх архіпастирів привітав Владику Никодима, Святий священномучениче Павле моли Бога за нас: в єпархії урочисто прославлено нового угодника Божого!
духовенство єпархії та присутніх богомольців із торжеством прославлення та причислення до лику святих священномучиника Павла Житомирського. В свою чергу керуючий Житомирською єпархією, архієпископ Никодим висловив щирі слова подяки собратам-архіпастирям та усім, хто молитвенно приєднався до вшанування покровителя Житомирщини, святого ієрея Павла.

З нагоди свята та за усердні труди во благо Матері Церкви, секретар Житомирської єпархії архім. Олексій (Овсянніков), а також духівник Житомирської єпархії архім. Гавриїл (Вардаєв) були відзначені почесними грамотами та відзнаками на честь 1025-річчя Хрещення Русі.

Чесні мощі угодника Божого будуть постійно знаходитися у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.