Святкуємо Благовіщення Пресвятої Богородиці!

08.04.2017

Благовіщення Пресвятої Богородиці – світле і радісне свято, бо в цей день Діві Марії явився Архангел Гавриїл і сповістив Їй про прийдешнє народження Ісуса Христа – Сина Божого і Спасителя світу. Святитель Іоанн Златоуст називає цей празник «першим святом» і навіть «коренем свят». Сьомого квітня Свято-Миколаївський собор м. Бердичева був наповнений молільниками, вогниками численних свічок, запаленими перед образом Пречистої Діви, і радістю очікування Служби Божої.

Незважаючи на робочий день і дощову погоду, чимало бердичівлян зібралося на Божественну Літургію, яку звершив благочинний округу, настоятель головного храму міста протоієрей Віталій Бойков. Богослужіння прикрасив своїм ангельським співом хор Свято-Миколаївського собору (регент – протоієрей Віктор Сватула). Люди підносили свої молитви до Пресвятої Богородиці, благаючи миру, спокою та щастя для своїх рідних і всього народу українського. «Будь-яке православне серце трепетно ставиться до цього свята і приєднується до слів: «Радуйся, Благодатна!» – говорить парафіянка Софія Матвіївна Осадчук. – Цей день сповнений світла небесного!»

Благоговійна тиша, молитовний настрій і слова натхненної проповіді отця благочинного: «Радість, яку несе нам це свято, не передати словами, не висловити почуттями – вона всесвітня. Благовіщення є початком нашого спасіння…» І поставали перед очима віруючих картини давніх часів: маленьке містечко Назарет, убога хатина, де проживали старець Йосиф Обручник та Пречиста Діва Марія, згадувалися події, про які оповідає у Святому Євангелії Апостол Лука… Серце сповнювалося благоговіння, коли уявлялося смиренне життя юної Марії: чистої, працелюбної, слухняної – наділеної усілякими чеснотами. І знову звучала блага звістка, яку сповістив Їй Архангел Гавриїл: «Радуйся, благодатна! Господь з тобою! Благословенна ти між жонами…» І нині ми ніби чуємо його слова: «Дух Святий зійде на Тебе, і сила Всевишнього осінить Тебе. Тому і народжуване Святе наречеться Сином Божим... Бо не буває безсилим у Бога ніяке слово…» Своєю відповіддю Пречиста Діва показала нам чудовий приклад покори: «Я – раба Господня. Нехай буде Мені за словом твоїм…»

«Це була відповідь землі Небу, – звернувся благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков до парафіян. – Згодом сталася зустріч Діви Марії зі Святою Єлизаветою (матір’ю Іоанна Хрестителя), яка привітала свою родичку словами: «Благословенна Ти між жінками, і благословенний плід лона твого», тим самим проголосивши Богоматері її майбутнє. Богородиця відповіла відомими словами: «Величає душа Моя Господа...»

Цього святкового дня більше половини парафіян причастилися Святих Христових Тайн. Отець благочинний привітав усіх з Благовіщенням Пресвятої Богородиці і закликав із любов’ю та вірою віддавати шану Цариці Небесній: її материнська любов до нас залишається незмінною та неосяжною.

Ми святкуємо та радіємо цій події, а душа тріпоче і співає в день Благовіщення Пресвятої Богородиці!

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Святкуємо Благовіщення Пресвятої Богородиці!