Свято-Іаківлівський храм Житомира відзначив своє Престольне торжество!

05.11.2021

5 листопада 2021 року, в день пам’яті святого апостола Якова, брата Господнього, однойменний храм міста Житомира, що на Руському кладовищі відзначив своє Престольне свято.

З нагоди торжества ще до початку святкового богослужіння у храмі зібралось чимало духовенства, вірян та гостей. Під передзвін дзвонів до церкви прибув правлячий архієрей, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Владику дуже гарно і щиро зустріли дітки воскресної школи. Розпочалась літургія.

Митрополиту Никодиму співслужили: духівник Житомирської єпархії архімандрит Гавриїл (Вардаєв), намісник Лемешівського Свято-Іоанно-Богословського чоловічого монастиря (Вінницька обл.) архімандрит Марк (Барановський), благочинний Коростишівського району архімандрит Яків (Шумов), почесний настоятель храму протоієрей Петро Костюк, настоятель храму протоієрей Іоанн Шевченко, настоятелі та клірики Житомирських храмів та гості.

Під час літургії було піднесено заупокійні молитви за новопредставленим схіархієпископом Краснолиманським Аліпієм та новопредставленою ігуменею Свято-Троїцького Корецького монастиря матушкою Рафаїлою.

Наприкінці літургії був звершений чин славління та прочитана молитва перед іконою святого апостола Якова. Ще було виголошено многоліття Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, який в цей день відзначає своє 77-річчя. Після цього митрополит Никодим звернувся до духовенства та богомольців із словом проповіді.