Свято-Миколаївський собор м. Бердичева зустрів престольне свято!

23.12.2014

Напередодні різдвяно-новорічних свят до Бердичева приходить престольний празник головного храму міста – Свято-Миколаївського собору – і наповнює православних віруючих піднесеним настроєм. Дев’ятнадцяте грудня дарує нам свято милосердя, доброти, прощення і любові до ближніх.

Зранку до храму звідусіль стікаються люди – урочисті і радісні. День Святого Миколая – світла й довгоочікувана подія і, звичайно, улюблене всіма свято, особливо – дітьми. Чи не тому на Богослужінні цього дня зазвичай чимало малечі, котра вірить у чудеса і з нетерпінням чекає їх. Святкову Літургію очолює благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков. Благоговійно схилені голови перед іконою Святителя Миколая Чудотворця, уквітчаною трояндами, світло-небесний спів хору під керівництвом регента – протоієрея Віктора Сватули, читання рядків Святого Євангелія від Луки, радість молитовної зустрічі в храмі – все створює неповторну духовну атмосферу. Віра Григорівна з с. Маркушів щороку приїздить у Бердичів на престольний празник Свято-Миколаївського собору. «Православні християни з любов'ю звертаються до Святителя Миколая, Мир Лікійських Чудотворця, – говорить жінка. – Мабуть немає в світі людини, яка б не знала про численні чудеса, котрими прославився цей святий. Багато храмів зведено на його честь». Прихожанка церкви ікони Божої Матері «Цілителька» Надія Кумейко з пошаною розповідає про улюбленого святого: «Йому була дана велика влада від Бога, його любов до ближніх повна милосердя. Святитель Миколай – захисник наш, учитель і розрадник та джерело зцілень. Господь послав нам великого заступника і доброго опікуна – нашу надію після Бога і Пресвятої Богородиці».

«Багато століть відділяють нас від часу земного життя Святителя Миколая, –звернувся до віруючих словами проповіді благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков, запрошуючи уявою побувати в місті Патарі, де народився Святитель, в Мирах Лікійських, де пройшло життя Великого Чудотворця і у м. Барі – там нині зберігаються його мощі. – І ми не перестаємо дивуватися його діянням. Коли Святий Миколай став Архієпископом міста Мир Лікійських, то його будинок був відкритий для всіх: кожного він приймав із любов'ю, будучи для сиріт батьком, для жебраків – годувальником, для тих, які плачуть, – утішником, для скривджених – заступником. Святий Миколай став для нас досконалим взірцем щирої віри і справ милосердя. Церква, оспівуючи його, називає Святого Миколая правилом віри, образом покірності, вчителем стриманості… Сімнадцять століть відділяють нас від тих подій, але віра у Святителя Миколая не вичерпується, його шанують багато народів, настільки дієва його швидка поміч. У кожній оселі завжди можна побачити ікону Святого Миколая Чудотворця… Святителю отче Миколаю, моли Бога за нас! Нехай Господь за молитвами нашого Небесного покровителя благословить усіх миром, нехай прийде мир на нашу святу землю!»

«Боже великий, єдиний, нам Україну храни»,– урочисто й велично співав хор Свято-Миколаївського собору. Віруючі підносили свої щирі молитви до Господа, просячи мирного життя і спокою в країні, щастя й добра всім родинам.

На престольне свято у храмі завжди багато причасників. Серед них – і ті, котрі носять ім'я Святителя. Чимало батьків прийшли з дітками: Вікторія Токарська причастилася Святих Христових Тайн разом із сином Сашком і донечкою Анею. Перед цим малята розповіли, чому люблять Святого Миколая: «Він захищає нас, піклується про дітей та дуже їх любить. І завжди приходить із подарунками. Ми дякуємо йому за допомогу».

Після святкового Богослужіння було звершено Хресний хід навколо собору, який розпочався і закінчився молебнем. Яка то благодать – йти всім разом із хоругвами , іконами, молитовним співом і відчуттям духовного єднання! А після, в храмі, з любов’ю величати Святого Миколая Чудотворця: «Величаємо тебе, Святителю отче Миколаю, і шануємо святу пам’ять твою, бо ти молиш за нас Христа Бога нашого...»

Благочинний Бердичівського округу, протоієрей Віталій Бойков сердечно привітав усіх із престольним святом: «Сьогодні, вшановуючи Святого Миколая Чудотворця, ми святкуємо другу Пасху, і радість переповнює наші серця. Ми, підносимо свої молитви до нього і живемо надією, що молитви наші будуть почуті, й Господь дарує нам благословенний мир! »
Нехай це прекрасне свято наповнить серця світлими почуттями, любов’ю і радістю, нехай дарує щастя та добро.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Свято-Миколаївський собор м. Бердичева зустрів престольне свято!