Свято у відродженому храмі в Крилівці.

10.11.2011
Свято у відродженому храмі в Крилівці.

8 листопада, в день вшанування пам’яті Дмитрія Мироточивого Солунського, благовіст скликав мешканців с. Крилівка Ружинського району на храмове свято.

Божественну літургію очолив благочинний округу протоієрей Михаїл Маркевич. Йому співслужили настоятель храму ієромонах Максим (Осаволюк), заштатний протоієрей Ніколай Задерейко та священик Віктор Врублівський.

Після святкового богослужіння відбувся хресний хід та були проголошені уставні многоліття.

Як відомо з історичних джерел, у Крилівці перша церква великомученика Дмитрія Солунського була збудована в 1739 році. Була вона на той час в дуже бідному стані, а дзвін був один – чавунний. У 1792 році на її місці збудували нову церкву, вже кращу, яка й діяла до початку ХХ століття. Тодішній режим перетворив її на зерносховище, а потім і зовсім зруйнував. Залишився лиш камінь, закладений під час будівництва.

І тільки на початку ХХІ століття громада на чолі з місцевим мешканцем Василем Лисаком об’єдналась навколо доброї справи – відродження храму. Так, у 2006 році його відкрили у приміщенні колишнього дитсадка. Три роки тому храм було освячено архієрейським чином.Свято у відродженому храмі в Крилівці.

Звісно, молитися Богу можна всюди: чи вдома, чи в дорозі, чи у храмі. Але саме в храмі перебуває особлива благодать. Саме тут душа людська сповнюється світлом розуму і теплом любові. «Чи не знаєте ви, що ви Божий храм, і Дух Божий у вас перебуває? Як хто нівечить Божого храма, того знівечить Бог, бо храм Божий святий, а храм той то ви!» (1 Кор. 3, 16-17).

Прес-служба Ружинського округу

Свято у відродженому храмі в Крилівці.Свято у відродженому храмі в Крилівці.Свято у відродженому храмі в Крилівці.