Свято-Успенський архієрейський собор міста Житомира відзначив своє Престольне свято!

28.08.2020

28 серпня 2020 року, в день свята Успіння Пресвятої Богородиці древній і величний Свято-Успенський архієрейський собор міста Житомира відзначив своє Престольне торжество. З нагоди свята було звершено урочисту Божественну літургію, яку очолив Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський.

Владику гарно і привітно зустріли дітки воскресної школи, привітали із святом Успіння Богородиці, запросили на молитву щирими дитячими віршами, піднесли запашні квіти. Архіпастир подякував дітям за вітання та вручив кожному іконочку і шоколадку.

Після вхідних молитв було розпочато Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужили: архієрейський намісник Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору протоієрей Сергій Грицаюк, настоятель Успенського архієрейського собору протоієрей Віктор Голубовський, клірик храму протоієрей Георгій Воробей та клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору протоієрей Іван Оверчук. Молитву оспівував архієрейський хор собору.

Богослужіння було проведено на прилеглій до собору території, а отже віряни молились просто неба. На малому вході, клірик храму диякон Іван Ревчук, був нагороджений правом носіння подвійного ораря. У часі літургії було піднесено прохання та молитву за припинення пандемії у світі та зокрема в Україні.

Наприкінці богослужіння митрополит Никодим окропив вірян святою водою та звернувся до усіх присутніх із словом вітання та проповіді. Владика побажав богомольцям Небесного покрову та захисту від Пресвятої Богородиці, закликав завжди посильно молитись да Матері Божої та незабувати про Її невидиму присутність на землі.