Свято Успіння Пресвятої Богородиці зустріли в селі Осиковому

29.08.2019

Престольний празник Успіння Пресвятої Богородиці відзначили у селі Осиковому. В цей святковий день настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Олександр Худяков звершив урочисту Божественну Літургію.

Понад 20 років місцеві жителі збираються на молитву у Домі Божому. Храм розташований у пристосованому приміщенні колишньої контори. Навесні 2014-го року з благословення Владики Никодима було освячено Хрест на місці майбутньої церкви. Милістю Божою під благословенним покровом Пречистої Діви недалеко від старого храму поступово зростає новий.

Ясний серпневий ранок… У чистій блакиті неба – сяюче сонце, а під ногами – росяна трава. Десь під стріхою воркують голуби, і над землею пливе молитовний спів: ««В Рождестве девство сохранила еси, во успении мира не оставила еси, Богородице…» На водосвятному молебні у день престольного празника Свято-Успенського храму зібралися парафіяни церкви та гості – віруючі з міста Бердичева і сіл Великої П’ятигірки, Скаківки та Реї. Зійшлися батьки, молодь і маленькі діти, вони тримали у руках квіти, вшановуючи Царицю Небесну. Святкове Богослужіння очолив настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Олександр Худяков, йому співслужив настоятель Свято-Петропавлівського храму с. Реї ієрей Євген Дзядух. Над головами кружляли птахи, несучи у височінь на сріблястих крилах тиху молитву… Успіння Пресвятої Богородиці, Перша Пречиста, Друга Пасха – у свята є кілька назв, і всі вони підкреслюють його важливість для віруючих. «Христос Воскрес!» – привітав священик людей. «Воістину Воскрес!» – радісно пролунало у відповідь.
З самісінького ранку на ногах церковний староста Надія Єромина, багато років вона поспішає до храму, разом із іншими віруючими піклуючись про його благоліпність. Престольне свято в селі – мала Пасха. Парафії постійно в усьому допомагає в. о. старости Осиківського старостинського округу Гришковецької ОТГ Сергій Маркусевич. І цього разу він долучився до підготовки престольного свята.

Божественна Літургія… У святкові дні, поки Плащаниця Пресвятої Богородиці перебуває в центрі храму, її приходять вшанувати православні, схилившись із надією, трепетом та благоговінням. У невеликій церкві багатолюдно, вона не вмістила всіх молільників, і віруючі слухали Службу Божу на подвір’ї… Настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Олександр Худяков привітав усіх з престольним святом, нагадавши давні події Успіння Богородиці: «Після Вознесіння Ісуса Христа Матір Божа перебувала з Апостолом Іоанном Богословом. Чимало людей приходили, щоб побачити Її. Цариця Небесна багато трудилася, проповідуючи Святе Євангеліє нарівні з апостолами. До останнього дня жила в Єрусалимі і молилася за весь рід людський. Одного разу під час молитви біля Гробу Господнього до Богородиці явився Архангел Гавриїл і приніс райську квітку, сповістивши, що Христос чекає на Неї в Царстві Небесном, і через три дні закінчиться Її перебування на землі. Апостоли, які проповідували в різних країнах, чудесним чином зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися з Дівою Марією. Сам Христос, оточений Ангелами, явився, щоб прийняти душу Своєї Пречистої Матері…»

«Матір Божа ніколи не залишає нас, – звертався отець Олександр до віруючих. – Вона завжди перебуває з нами. Ми відчуваємо Її заступництво. Наш храм зведений на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Сьогодні Вона сходить на небо, щоб покрити нас Своїм чесним омофором, щоб стати духовною Матір’ю для всього православного світу і для кожного з нас… Цей день забарвлений і урочистим сумом про закінчення життєвого шляху Пречистої Матері Божої, і радістю з’єднання Її зі Своїм Сином Ісусом Христом».

Більшість віруючих у храмі причастилися Святих Христових Таїн. Особливо відрадно було бачити серед них дітей. Ксенія Молчанова прийшла на Богослужіння з двома синами – Андрієм та Глєбом і дочкою Ангеліною. Гарні, усміхнені й святково одягнені юні парафіяни здіймали свої щирі молитви до Господа та Його Пречистої Матері. Лідія Демчик із Реї вперше на престольному святі у селі Осиковому. «Сьогодні великий день. Матінка Божа перебуває з нами завжди і всюди, втішаючи та підтримуючи нас на шляху до Христа, – говорить жінка. – Ми відчуваю Її ласкавий Покров і святу материнську руку. Дай, Боже, всім людям здоров’я, любові, миру та злагоди!»

Батюшка привітав зі святом іменинників дня, побажавши, щоб Пресвята Богородиця допомагала їм у всіх трудах і добрих починаннях, та проголосивши многоліття.

«Величаем Тя, Пренепорочная Мати Христа Бога нашего, и всеславное славим Успение Твое»

Хресним ходом попрямували віруючі та священство до нового Свято-Успенського храму, обійшовши його з молитовними співами, читанням Євангелія та окропленням святою водою. Особливою радістю сяяли обличчя, омиті благодатними краплями, молитовне єднання згуртувало людей у цей чудовий святковий день. Вітаючи віруючих із храмовим празником, настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Олександр Худяков подякував усім за спільну молитву і адресував парафіянам теплі слова за старанні труди у зведенні нового храму: «Ми обласкані любов’ю Матері Божої. Протягом всього будівництва Богородиця допомагає нам, ми покриті омофором Її Материнської любові…»

У день Святого Духа Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, освятив накупольні хрести на майбутньому Свято-Успенському храмі с. Осикового. Все ближче день, коли в ньому будуть правити Богослужіння. Милістю Божою продовжуються внутрішні роботи: зроблена електропроводка, придбано оздоблювальні матеріали, днями всередині почнуть штукатурити стіни. Люди сподіваються, що наступне престольне свято зустрічатимуть під склепіннями нової церкви, де будуть єднатися з Творцем наступні покоління.

Богослужіння завершилося святковою трапезою зі смаколиками від місцевих кулінарок. Парафіяни та гості продовжили спілкування, ділилися своїми думками і враженнями, а в душах сяяло тихе торжество…

Прес-служба Бердичівського благочиння.