Травневі збори духовенства Бердичівського благочиння

21.05.2015

У вівторок, 19-го травня, пройшли чергові збори духовенства Бердичівського благочиння. Їх очолив благочинний округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков.

Зібрання розпочалось із читання Послання Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія архіпастирям, пастирям і всім вірним Української Православної Церкви щодо відзначення 1000-ліття мученицької кончини Святих князів Бориса і Гліба. Його рядки промовляють до кожного, вони волають залишити злобу і ворожнечу, поглянути, почути і возлюбити ближнього свого: «У цей важкий час я звертаюся до всіх братів по вірі із закликом завжди пам’ятати про відповідальність перед майбутнім нашої Святої Церкви і нашої Батьківщини – України. Ми маємо зробити все можливе, аби припинити війну та встановити довгоочікуваний мир у нашій державі». «Серед бурхливого полум’я пристрастей світу цього Церква покликана бути місцем, де панує мир, милосердя, покаяння і прощення для всіх, – пишеться в Посланні. – Ми здригаємося від жаху і болю, коли бачимо страждання народу Божого. Нагла смерть стирає усі розбіжності живих. У могилах уже немає ні правих, ні лівих. У трунах сьогодні лежать чада нашої Церкви і на Сході, і в Центрі, і на Заході України. Якщо ми не зупинимо війну у своїх серцях, вона буде лише розпалюватися зовні».

Під час травневої зустрічі священства Бердичівського округу були розглянуті питання, які піднімались на останньому зібранні благочинних та керівників єпархіальних відділів. Зокрема, йшлося про збір інформації про учасників бойових дій у зоні АТО у зв’язку із створенням у майбутньому відповідного центру реабілітації за підтримки Житомирської єпархії. Крім того, голова зборів наголосив на необхідності охорони храмів через випадки крадіжок, які останнім часом почастішали. Було акцентовано увагу на проведенні щорічного табору відпочинку для дітей-сиріт, у тому рахунку – і малюків загиблих українських воїнів. Також планується організація оздоровлення дітей священства Житомирської єпархії, передбачається проведення родинних вечорів «Я і моя сім’я».

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков зосередив увагу присутніх і на інших питаннях життя парафій: проведення Таїнств Хрещення та Вінчання, церковної дисципліни, звітності, оформлення необхідної документації тощо.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Травневі збори духовенства Бердичівського благочиння