У Бердичеві пройшла нарада-семінар із питань державно-церковних відносин

11.12.2013

Минулого понеділка, 9-го грудня, священики Бердичівського благочиння взяли участь у нараді-семінарі з питань державно-церковних відносин. Зустріч відбулася в приміщенні районної державної адміністрації.

Зібрання в малій залі Бердичівської РДА очолили головні спеціалісти відділу аналітичного забезпечення, взаємодії з об’єднаннями громадян та у справах релігій і національностей Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Житомирської облдержадміністрації Олександр Пивоварський і Олександр Бердичівський, перший заступник голови Бердичівської райдержадміністрації Людмила Колесник та заступник голови Бердичівської районної ради Федір Кулібаба. Були запрошені працівники різних відділів: земельних ресурсів, освіти, державний реєстратор та фахівці податкової інспекції, сільські і селищні голови, а також – представники різних релігійних конфесій. Серед присутніх – духовенство Бердичівського благочиння: благочинний округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков, клірик храму протоієрей Зіновій Ромах, настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Старого Солотвина протоієрей Миколай Шпичка, настоятель Свято-Димитрівського храму смт. Гришківців протоієрей Юрій Рибачок, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки протоієрей Ярослав Ігнатюк, настоятель Свято-Успенського храму с. Осикового ієрей Олександр Худяков та настоятель Петропавлівського храму с. Реї ієрей Євгеній Дзядух.

«У нас склалася плідна співпраця Церкви з державними органами, особливо – у вихованні молоді на основі християнських моральних цінностей», – зазначила перший заступник голови Бердичівської РДА Людмила Колесник. Було акцентовано увагу на взаємодії районної влади з парафіями Бердичівського благочиння: зокрема, йшлося про останні події: участь у відзначенні 100-річчя Свято-Димитрівського храму смт. Гришківців та звершенні Хресного ходу з освяченням Поклінних Хрестів у с. Хажині.

Під час наради-семінару відповідні спеціалісти обговорювали особливості реєстрації релігійних організацій, порядок подання необхідних документів, а також – питання оренди, власності та користування земельними ділянками. Методист відділу освіти Надія Бондарчук звітувала про викладання в школах району курсу «Основи християнської етики», відмітивши, що він запроваджується з 2005-го року, і заняття проводяться у 24-х загальноосвітніх закладах: «Курс є освітньо-виховним і викладається виключно за згодою батьків школярів. Анкетування показало, що діти із задоволенням ідуть на уроки християнської етики, котрі мають позитивний вплив на розвиток духовної культури учнівської молоді». Як зазначив протоієрей Зіновій Ромах, «Україна – держава християнська, і обов’язок кожної людини – поважати давні традиції та берегти духовну спадщину, котра становить культуру нашої нації».

Головний спеціаліст відділу аналітичного забезпечення, взаємодії з об’єднаннями громадян та у справах релігій і національностей Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Житомирської ОДА Олександр Пивоварський охарактеризував релігійну мережу області, повідомивши, що станом на 1 січня 2013 року в області діють 1450 релігійних організацій, більшість, тобто 664, належать до Української Православної Церкви.

Також на нараді було проаналізовано юридичний аспект діяльності релігійних громад, особливості взаємодії Церкви та армії і питання нормалізації міжконфесійних відносин. Моделювалися різні проблемні ситуації, відбувався вільний обмін думками та враженнями. Обговорення викликало жваву зацікавленість учасників семінару.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

У Бердичеві пройшла нарада-семінар із питань державно-церковних відносин