У Бердичівській районній бібліотеці пройшла година спілкування «Духовного причастя світлий шлях», присвячена 1025-річчю хрещення Київської Русі.

24.07.2013

Двадцять другого липня у Бердичівській районній бібліотеці пройшла година духовного спілкування, присвячена 1025-річчю Хрещення Київської Русі. На зустріч із фахівцями бібліотечної справи та читачами запросили головного спеціаліста відділу культури Дарію Ярчук та ієрея Олександра Худякова, відповідального у благочинні за місіонерський відділ.

У тиші бібліотеки – храму книг, хранительки мудрості і скарбниці знань – лунали мелодії духовних творів. До уваги відвідувачів – «Куточок православного християнина» та виставка «Хрещення Русі. Історія віків», де на сторінках численних видань можна відшукати відповіді на різні важливі питання. На зустріч зі священиком зійшлися справжні шанувальники художньої літератури, для яких слово писемне є джерелом нашої духовності.

Годину спілкування «Духовного причастя світлий шлях» розпочала бібліотекар читальної зали Вікторія Купріянова. Зробивши екскурс в історію хрещення Київської Русі, ведуча заходу згадала житіє Святого рівноапостольного князя Володимира, акцентувала увагу присутніх на значенні Хрещення Київської Русі 1025 років тому, що стало поворотним моментом в становленні держави і духовному єднанні людей та мало величезний вплив на культурний розвиток країни. Прийняття християнства сприяло широкому поширенню на Русі грамотності, виникненню власної літератури, розквіту церковного зодчества та іконопису. З'явилися школи і бібліотеки, котрі стали найважливішим засобом поширення освіти. Духовне і культурне значення прийняття християнства є величезним. Не випадково ювілейна дата внесена до цьогорічного календаря ЮНЕСКО.

Ієрей Олександр Худяков розповів слухачам про сутність та особливості встановленого Господом Ісусом Христом Таїнства Хрещення, котре є духовним народженням людини, і в якому вона вмирає для життя гріховного та народжується в життя нове – духовне й благодатне. Священик вів розмову про походження і становлення Таїнства Хрещення, його чинопослідування, про Символ Віри, у котрому сконцентрована суть православного сповідування віри, та про Таїнство Миропомазання. Відбувався невимушений і довірчий діалог між учасниками цієї зустрічі. У слухачів виникло чимало різних питань до отця Олександра. Працівників бібліотек та читачів цікавили вимоги до восприємників, значення Таїнства вінчання, читання молитов, традиції батьківських поминальних субот та деякі аспекти взаємодії Церкви із суспільством. Під час бесіди панувала атмосфера щирості, доброзичливості і взаємоповаги.

Після закінчення розмови люди не поспішали розходитись. Оточивши священика, щиро дякували йому за спілкування, прості і доступні роз’яснення і запрошували на майбутні зустрічі. За словами колишнього директора районної бібліотеки Тамари Гонишнюк, яка присвятила улюбленій справі 32 роки трудового життя, такі години відкривають нові, цікаві знання і дають чимало корисного: «Бібліотеки завжди є осередком духовного збагачення людей. І ми будемо раді бачити тут представників священства. Думаю, що духовна література, особливо збірки з біблійними притчами, повинні бути у кожній оселі. Духовні цінности відіграють велику роль у житті людини».

Прес-служба Бердичівського благочиння.