У Бердичівському благочинні пройшли чергові збори духовенства

27.11.2020

З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, 26-го листопада у Бердичівському благочинні пройшли збори духовенства, які очолив благочинний округу архімандрит Варфоломій (Бойков).

У четвер седмиці 25-ї після П’ятидесятниці відбулася чергова зустріч священства Бердичівського благочиння. Голова зборів представив духовенству новопризначеного священника – протоієрея Сергія Головащенка, котрий несе пастирське служіння у Свято-Георгіївському храмі м. Бердичева та храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Швайківки. На початку зібрання були розглянуті питання, що обговорювалися на останньому засіданні єпархіальної ради, яке очолив Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський. Владика наголосив: у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції (COVID-19) необхідно дотримуватися санітарно-гігієнічних правил під час звершення богослужінь відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я. Впродовж карантину у храмах виголошуються прохання за лікарів та медичних працівників, які борються з небезпечною хворобою, і за зцілення недужих. Підносяться посилені молитви за Україну, мир у державі та український народ.

За багаторічною традицією в Житомирській єпархії у рамках соціального служіння проводиться заготівля картоплі для потреб військових частин та підтримки дітей-сиріт, людей з обмеженими фізичними можливостями, немічних і нужденних. Правлячий архієрей подякував священству за належну організацію благодійної справи.

Двадцять восьмого листопада починається Різдвяний піст. Отець благочинний акцентував увагу духовенства на особливостях постових богослужінь, читанні Псалтиря та інших питаннях церковного життя. На зборах було визначено дату звершення загальної сповіді священства і соборної Божественної Літургії – середа 2-го грудня.

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) привітав з високими церковними нагородами священників благочиння: настоятеля Свято-Троїцького храму м. Бердичева протоієрея Михаїла Гоюка – правом носіння другого хреста з прикрасами та настоятеля Свято-Дмитрівського храму смт Гришківці протоієрея Миколая Шпичку, настоятеля Свято-Іоанно-Богословського храму с. Скраглівки протоієрея Андрія Корнющенка і настоятеля Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрея Олександра Худякова – правом носіння митри.

За традицією у храмах благочиння продовжують звершувати соборні богослужіння, нагадав голова зборів. Нещодавно вони пройшли у шести парафіях, крім того, архієрейським чином – у чотирьох. Наступні відправлять згідно зі складеним графіком. Цього дня, у четвер 26-го листопада, з благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) у співслужінні духовенства благочиння звершив освячення накупольного хреста новоспоруджуваної каплиці на честь святого Василія Великого у с. Великій П’ятигірці (настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму – протоієрей Олександр Худяков). У понеділок, 30-го листопада, буде звершено освячення накупольного хреста новоспоруджуваного Свято-Миколаївського храму у с. Слободище (настоятель – ієрей Віталій Левківський).

Під час зібрання священства також були обговорені різні поточні питання життя парафій. Листопадові збори духовенства Бердичівського благочиння закінчилися спільною молитвою.

Прес-служба Бердичівського благочиння.