У Бердичівському благочинні пройшли серпневі збори духовенства!

12.08.2020

Одинадцятого серпня у Бердичівському благочинні пройшли збори духовенства, які очолив благочинний округу архімандрит Варфоломій (Бойков).

Зустріч священства розпочалася зі спільної молитви. За сталою традицією голова зібрання акцентував увагу на питаннях, що обговорювалися на останньому засіданні єпархіальної ради. Зокрема, Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, висловив подяку духовенству єпархії за звершення богослужінь у складних умовах дотримання карантинних обмежень через поширення коронавірусної інфекції. Також були порушені різні питання життя парафій: богослужбові, церковної дисципліни тощо.

Під час зборів духовенства Бердичівського благочиння благочинний округу архімандрит Варфоломій (Бойков) нагадав про особливості богослужінь у дні Успенського посту. Крім того священство визначило дату і місце проведення загальної сповіді – Таїнство Покаяння буде звершено у п’ятницю 21-е серпня у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева. На зібранні йшлося й про функціонування каси взаємодопомоги «Братська кружка» щодо підтримки недужих священиків і тих, котрі опинилися у складних життєвих обставинах. Голова зборів ознайомив присутніх із календарем важливих подій в житті єпархії:

– 25-го серпня – святкове Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Житомира з нагоди собору святих угодників Божих, що просіяли своїми подвигами на Житомирській землі, вшанування пам’яті святого священномученика Павла Житомирського (Гордовського);

– 5-го вересня – святкування ікони Божої Матері «Подільська».

Архімандрит Варфоломій (Бойков) повідомив: 13-го серпня Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, звершить освячення Свято-Петропавлівського храму у селі Рея (настоятель – ієрей Євгеній Дзядух). У п’ятницю, 14-го серпня, після богослужінь в день свята Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього та день пам’яті святих мучеників Маккавеїв, у селі Романівці відбудеться ще одна знаменна духовна подія – освячення Поклонного Хреста поблизу Свято-Покровського храму (настоятель – протоієрей Ярослав Ігнатюк).

Наприкінці зборів отець благочинний закликав усіх гідно пройти поприще Успенського посту і зі світлими думками та прагненнями зустріти прийдешнє свято Успіння Пресвятої Богородиці.

Прес-служба Бердичівського благочиння.