У день пам’яті Преподобного Нестора Літописця освячено приміщення Бердичівської художньої школи

13.11.2017

У день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, покровителя учнів, викладачів та вчених, було освячено приміщення Бердичівської художньої школи. На прохання її керівництва священство благочиння завітало до навчального мистецького закладу – найкращого серед подібних на Житомирщині.

Нещодавно з благословення благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова завдяки допомозі т. в. о. директора Ірини Ніколайчук та викладачів Бердичівської художньої школи було реставровано три ікони Свято-Покровського храму с. Мирославки. Добрі і дружні стосунки пов’язують родину настоятеля старовинної церкви, ієрея Михаїла Худякова, з педагогічним колективом Бердичівської художньої школи. Нині митці оновлюють образ Архангела Михаїла Свято-Михайлівського храму с. Малосілки, де священик несе пастирське служіння. Настоятель Свято-Покровського храму с. Мирославки ієрей Михаїл Худяков став ініціатором та провідником і наступної важливої справи: днями духовенство благочиння відвідало міську художню школу. Історики розповідають, що вона була відкрита у 1979-му році. Цьому передували великі будівельні роботи, поступово площа приміщення розширювалася, класів ставало більше. Найважчий тягар ліг на плечі викладачів і колишнього директора Миколи Яцюка, котрі, не покладаючи сил, не лише творили, а й займалися трудовими справами. Бердичівська художня школа відразу стала культурним осередком міста, слава про неї розходиться всією Україною. За минулі майже 40 років заклад закінчили понад 1000 учнів, серед яких – професійні майстри пензля, дизайнери, модельєри одягу, декоратори й архітектори, які працюють у нашій країні та за її межами. Нині тут навчається три сотні дітей, постійних учасників різних виставок, святкових дійств і переможців численних конкурсів.

Дев’ятого листопада у вечірній час, після закінчення занять, у виставковому залі було звершено Чин освячення приміщення, який очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков у співслужінні настоятеля Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрея Олександра Худякова, настоятеля Свято-Петропавлівської церкви с. Реї ієрея Євгена Дзядуха, настоятеля Свято-Покровського храму с. Мирославки ієрея Михаїла Худякова і клірика Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякона Віталія Кльона. До спільної молитви приєдналися викладачі та їх вихованці, а також послушники парафій сіл Мирославки і Малосілки. Священики окропили людей, кабінети й навчальні класи святою водою. Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав присутніх із великою духовною подією в історії закладу: «Ми сьогодні вшановуємо пам’ять Преподобного Нестора Літописця. Знаменно, що саме сьогодні милістю Божою освячуємо цей храм мистецтва. Талановиті наставники та обдаровані вихованці створюють на полотнах дивовижну картину світу, вкладаючи частинку своєї душі. Божої помочі вам, педагоги, у благородній праці виховання і навчання юних художників. Нових творчих успіхів вашим учням! Нехай благодать Божа перебуває з усіма вами!» Отець благочинний нагадав присутнім зміст біблійної притчі про таланти: «Бо кожному, хто має, дасться і примножиться, а в того, хто не має, відніметься і те, що має», побажавши берегти й розвивати свої здібності, дарувати іншим радість від своєї творчості. Настоятель Свято-Покровського храму с. Мирославки ієрей Михаїл Худяков подякував усім за спільну молитву, а колективу школи – за допомогу в реставрації ікон: «Пам’ять про вас на століття збережеться у стінах храмів та спогадах і благочестивих серцях віруючих. Натхнення й світлих миттєвостей вам – тим, котрі пов’язали своє життя з мистецтвом!»

У дар художній школі передали ікону Ангела Хранителя, а особисто т. в. о. директора Ірині Ніколайчук – молитвослов. Очільниця закладу сердечно подякувала священству за духовну підтримку і висловила сподівання на подальшу взаємодію у моральному вихованні молоді й формуванні в неї загальнолюдських цінностей та етичних засад.

Священики побажали педагогам за допомогою образотворчого мистецтва навчати вихованців розрізняти добро і зло, розуміти прекрасне, творчо ділитися радістю від зустрічі з красою Божого світу й жити за Заповідями Господніми.

Прес-служба Бердичівського благочиння.