У день пам'яті святого великомученика Димитрія Солунського з міськими правоохоронцями провели духовну бесіду

10.11.2012

У день пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського на запрошення заступника начальника Бердичівського міськвідділу УМВС України в Житомирській області з кадрового забезпечення Дмитра Нікурадзе клірик Свято-Миколаївського собору ієрей Роман Натальчук, відповідальний у благочинні за зв’язки з армією та правоохоронними органами, і завідуюча навчанням Недільної школи Надія Ковальчук зустрілися з особовим складом міліції.

Отець Роман привітав правоохоронців із днем пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського – покровителя воїнів. Співробітники органів внутрішніх справ із пошаною слухали розповідь священика про житіє святого Димитрія, який заради спасіння душ своїх співвітчизників та великої любові до них наважився на подвиг християнської проповіді серед лютих гонінь і переслідувань: «Велике свято був в стародавньому місті Солуні, коли в сім'ї римського проконсула, що довго залишалася бездітною, нарешті народився син. Радісні батьки влаштували бенкет для всього міста, особливо старанно вони пригощали бідних і убогих. Народжений малюк став даром Божим для рідних та мешканців міста і на віки – духовним оплотом, захисником та Небесним покровителем Солуні. Проконсул і його дружина були таємними християнами у непростий час, коли язичництво перед обличчям всеперемагаючого вчення Спасителя посилювало гоніння. Благочестиве подружжя молилося в домовому храмі, здійснювало добрі справи – і тим спасалося. Свого сина, названого Димитрієм, батьки виховали у святій вірі. З дитинства пізнаючи Божественні Істини, він запалав ревністю до Господа. Безстрашний юнак прагнув слідувати Жертовному Подвигу Христа Спасителя. Святий Димитрій також придбав хороші навички в адміністративних справах та хоробрість воїна.

Імператорський Рим був задоволений намісником Солуні, і жителі любили свого доброго правителя. Тому, коли проконсул помер, імператор Максиміан викликав до себе його сина, котрий успадкував батьківський розум та відважність, і призначив його проконсулом Фессалонікійської області.
Максиміан був лютим ворогом християнства. Напучуючи молодого намісника, імператор наказав йому винищувати християн. Гонитель і не підозрював, що посилає в Солунь благовісника Господнього. Повернувшись у рідне місто, святий Димитрій почав прославляти перед усіма Господа нашого Ісуса Христа та вчити солунян святій вірі. Здавалося, святий Димитрій повернув у Солунь апостольські часи: місто стало Христовим. Незабаром, дізнавшись про це, імператор вирішив розправитися зі святим Димитрієм і християнською общиною міста.

В гніві Максиміан наказав кинути сповідника до в'язниці, а потім – стратити. Одного разу з'явилися воїни і пронизали його списами. Тіло святого великомученика Димитрія було викинуте на поживу диким звірам, але солунські християни взяли його і таємно поховали.

При святому рівноапостольному Костянтині над могилою святого Димитрія була споруджена церква. Через сто років при будівництві нового величного храму на місці старого знайшли нетлінні мощі святого мученика. З VII століття від них починається чудесне виділення благовонного мира, тому великомученик Димитрій отримує церковне ім’я Мироточивого».

Пам'ять святого Димитрія Солунського споконвіку пов’язувалася на Русі з воїнським подвигом, патріотизмом і захистом Вітчизни. Він зображується на іконах у військовому вбранні, із списом і мечем у руках.

Наприкінці розмови ієрей Роман Натальчук побажав особовому складу Бердичівського міськвідділу УМВС України в Житомирській області Божої допомоги і всіляких успіхів у служінні на благо нашої Вітчизни.

Завідуюча навчанням Недільної школи при Свято-Миколаївському соборі Надія Ковальчук прочитала лекцію про значення Божих заповідей у житті нашому, наголосивши: «Божі Заповіді – моральний дороговказ для людини. Із приходом у світ її роль чітко визначена – дотримуватися Заповідей Божих, славити Творця і блаженствувати у цій славі. Треба завжди дякувати Господу і просити, щоби Він Сам допомагав нам жити за Заповідями Його».
Нехай Господь наш Ісус Христос за молитвами Свого вірного послідовника і нашого небесного заступника – великомученика Димитрія Солунського – допомагає всім жити достойним християнським життям!

Прес-служба Бердичівського благочиння.