У селі Хажині освячено Поклінний хрест

03.10.2017

Тридцятого вересня, в День пам'яті Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, у селі Хажині при дорозі, недалеко від Свято-Михайлівського храму, було звершено чин освячення Поклінного хреста.

Поклінний хрест – духовний щит від усіх ворогів видимих і невидимих. Із давніх-давен його ставили, щоб, вирушаючи в дорогу або входячи в село чи місто, люди просили милості і допомоги у Бога або підносили подячну молитву Господу і небесним заступникам. У суботу, в останній день вересня, значуща подія сталася в духовному житті с. Хажина. На пожертви парафіян Свято-Михайлівського храму було споруджено та встановлено гранітний Поклінний хрест висотою близько трьох метрів.

Уранці прихожани на чолі з настоятелем – протоієреєм Владиславом Асафовим – хлібом-сіллю та квітами зустрічали шановного гостя – благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова. Хресним ходом із хоругвами, святинями храму і молитовними піснеспівами духовенство та віруючі вирушили до місця на зеленій галявині, де височіє Поклінний хрест. Богослужіння очолив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков, йому співслужили настоятель Свято-Михайлівського храму протоієрей Владислав Асафов та клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякон Віталій Кльон. Цього дня також були освячені нові церковні підсвічники.

Отець благочинний привітав усіх зі святом: «Хрест – святий символ віри в Господа Бога, символ святості, чистоти і жертовності, це знамення спасіння роду людського та любові Божої. Він прославляє Спасителя і закликає подорожніх до молитви. «Поклоняємося ж ми і образу Чесного та Животворящого Хреста…» – пише Святий Іоанн Дамаскін.

Нехай Господь і Святий Хрест оберігають ваше село та всіх його жителів!» У свою чергу протоієрей Владислав Асафов подякував благочинному Бердичівського округу протоієрею Віталію Бойкову за пастирську опіку, всім присутнім – за спільну молитву і закликав до зміцнення віри батьківської: «Поклінні хрести служать віруючим місцем для молитви і нагадуванням про необхідність покаяння, очищення та оновлення, життя за Божими заповідями, за законами добра і любові до ближніх. Хочу нагадати про страждання нашого Спасителя, який безвинно прийняв мученицьку смерть на хресті заради спокутування гріхів всього роду людського. У земній подорожі нас усюди супроводжує знамення Хреста: від духовного народження – Хрещення і до самої смерті – переходу у вічність… Святитель Іоанн Златоуст говорить: «Хрест – трофей проти бісів, зброя проти гріха, меч, яким Христос проколов змія. Хрест – воля Отця, слава Єдинородного, радість Духа, окраса ангелів, укріплення Церкви, твердиня Святих, світло всього всесвіту». І якщо комусь із вас стане важко, згадайте про муки Ісуса Христа, підійдіть до Поклінного хреста, помоліться і попросіть у Господа допомоги та заступництва. Бо сказано у Святому Письмі: «Просіть, і буде вам дано».

До привітань із великою духовною подією приєдналася голова Семенівської об’єднаної територіальної громади Наталія Семенюк, назвавши Поклінний хрест «добрим знаком відродження і зміцнення православних традицій».

Зовсім недалеко проходить межа Житомирської та Вінницької областей. Підноситься вгору Поклінний хрест – символ віри, надії та любові. Побачать його подорожуючі, зупиняться, перехрестяться і звернуться з молитвою до Бога… Нехай сила Хреста Господнього осіняє наші душі і благословляє на добрі справи…

Прес-служба Бердичівського благочиння.

У селі Хажині освячено Поклінний хрест