У селі Реї освячено Поклінні Хрести!

22.11.2014

Хресним ходом прослідували через с. Рею духовенство Бердичівського благочиння та прихожани Петро-Павлівського храму. З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, на в’їзді та виїзді з населеного пункту освячено Поклінні Хрести.

Дев’ятнадцятого листопада до Реї завітали священики на чолі з благочинним Бердичівського округу, настоятелем Свято-Миколаївського собору протоієреєм Віталієм Бойковим. Біля храму почесних гостей радо зустріли місцеві мешканці. Всіх їх об’єднало велике прагнення відчути та пережити неповторні миті знаменної події. Цього дня у маленькій церкві панувала святкова атмосфера. Як розповів сільський голова Ігор Мосійчук, освячення Поклінних Хрестів для громади – велика справа: «Усім миром ми наближали цей день. Святий Хрест буде захищати наше село і всіх, хто подорожує цим шляхом, від різних негараздів. Це особливо важливо нині, коли Україна переживає час тяжких випробувань».

«Це спасіння для всіх нас, – говорить, хвилюючись, регент церковного хору Ганна Жморщук. – Люди серцем радіють такій події».

Хресним ходом з хоругвами всі попрямували на околицю села, у напрямку до міста Житомира, – туди, де вздовж шляху біля високого дубового Хреста зистигли замріяні дерева. Накрапував рідкий дощ, відчувався прохолодний подих осені, але на душі було тепло і затишно. «Ця волога з небес – дар Божий людям, гарний знак, що звершується блага справа, – тихо міркувала прихожанка Ніла Гоша. – Нам усім слід звертатися до Бога, молитися, аби Господь послав милість Свою». «Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемогу православним християнам над супротивниками подай і хрестом Твоїм охороняй нас – оселю Твою….» – розносився над землею молитовний спів.

Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков звершив чин освячення Поклінного Хреста. Йому співслужили духівник благочиння – настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Старого Солотвина протоієрей Миколай Шпичка, настоятель Петро-Павлівської церкви с. Реї ієрей Євген Дзядух, настоятель Свято-Успенської церкви с. Осикового ієрей Олександр Худяков та протодиякон Віталій Кльон. І лунало урочисто та піднесено: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і Святе Воскресіння Твоє славимо!» Блищали краплі святої води – на Поклінному Хресті, на звернених до нього радісних обличчях…

Отець благочинний привітав усіх із важливою подією: «У земній подорожі християн всюди супроводжує Знамення Хреста. Непереможна і неосяжна сила Животворящого Хреста, що перемогла смерть! Хрест освячений благодаттю і кров'ю Господа нашого Ісуса Христа… Кожен із вас долучився до цієї богоугодної справи – спорудження Поклінного Хреста. Нехай він захищає вас у ці нелегкі для нашої держави часи і оберігає від усякого лиха, нехай підтримує у прагненні до благочестивого життя, до творення добрих справ. Будемо ж молитися, щоби Господь послав нам мир, щоб об’єднав нас усіх». Люди підходили до Хреста і прикладалися з трепетом… Згодом Хресним ходом вирушили у зворотний шлях… Проїжджаючі машини та автобуси зменшували швидкість і призупинялися, подекуди з будинків, залишивши всі свої справи, виходили люди, схилившись у шанобливому поклоні.

І знову лунав молитовний спів біля другого Поклінного Хреста, що встановлений на краю села, у напрямку до м. Бердичева. «Хрест – хранитель всієї вселенної, Хрест – краса Церкви, Хрест – вірних утвердження, Хрест – ангелів слава та демонів язва, – звернувся до віруючих благочинний. Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков. – Так Свята Церква оспівує Хрест Господній, який є для нас великим дороговказом і протягом століть указує дорогу до спасіння, це вічно живий символ нескінченної Божої любові». Настоятель Петро-Павлівської церкви с. Реї ієрей Євген Дзядух подякував сільській громаді на чолі з головою – Ігорем Мосійчуком – і закликав зміцнювати віру православну:

«Спільними зусиллями прихожан, жертводавців і місцевої влади нам вдалося зробити цю велику справу. Поклінні Хрести захищатимуть мешканців села, нагадуватимуть їм про необхідність молитовного звернення до Бога і Небесних заступників, спонукатимуть бути добрішими й милосерднішими один до одного. Частіше вдивляймося у Святий Хрест, що є посередни¬ком між Небом і землею, Богом та людьми. З щирою і глибокою вірою припадаймо до Животворящого Хреста Господнього!»

Повертаючись Хресним ходом до Петро-Павлівської церкви, люди молитовно славили розп’ятого за наші гріхи Спасителя. І далеко розносилися слова піснеспівів: «Воскресіння Христове бачивши, поклонімся Святому Господу, Ісусу, Єдиному безгрішному…»

У храмі благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков та настоятель церкви ієрей Євген Дзядух подякували священству і віруючим за спільну молитву та побажали злагоди в родинах і миру в країні, духовного єднання та згуртованості.

Височіють Поклонні хрести на околицях села… Сюди приходитимуть юні та сивочолі, вони будуть осіняти себе Хресним Знаменням, благоговійно вклоняючись православним святиням… Відроджується давня християнська традиція встановлювати на значимих місцях Поклінні Хрести – відроджується віра в душах людей.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

У селі Реї освячено Поклінні Хрести!